Ziņas

Sports

“Cel Tik/ Lekrings” atsāk pārliecinoši

Pēc gadu mijas pārtraukuma atsākušās spēles arī Latvijas florbola čempionāta augstākajā līgā. “Cel Tik/ Lekrings” savā laukumā sacentās ar “FK Rīga” un izcīnīja pārliecinošu uzvaru – 13:4. Par spēles varoni kļuva Jānis Freivalds, kurš guva pirmos četrus vārtus cēsnieku labā, pirmo reizi atzīmējoties jau spēles pirmajā minūtē. Tiesa, viesi ātri vien rezultātu spēja izlīdzināt, bet tā arī bija pēdējā reize, kad rezultāts spēles gaitā bija neizšķirts. Pirmā trešdaļa gan aizritēja salīdzinoši līdzīgā cīņā, un tikai trešdaļas otrajā pusē “Lekringa” spēlētāji panāca divu vārtu pārsvaru 3:1. Patieso spēku samēru apliecināja arī metienu attiecība – 13:6 cēsnieku labā.

Otrā trešdaļa visu salika savās vietās, jo tajā uz sešiem “Cel Tik/ Lekrings” gūtiem vārtiem viesi spēja atbildēt tikai ar vienu precīzu raidījumu. Divus vārtus mājnieki guva, kad “Rīga” bija nopelnījusi piecu minūšu noraidījumu. Vispirms no tālas distances precīzs bija Mārtiņš Jarohovičs, bet otrreiz bumbiņu savos vārtos ievirzīja kāds no Rīgas spēlētājiem, pēc Jāņa Alpa metiena. Komandas jaunieguvums J.Alps ar precīzu piespēli atzīmējās trešdaļas beigās, palīdzot Andrim Rodionovam gūt vārtus.

Pēdējā trešdaļā viesiem bija iespēja kaut ko glābt, jo pusi laika cēsnieki spēlēja mazākumā, taču vērst spēles gaitu sev par labu “FK Rīga” nespēja. Cēsnieki prata godam aizsargāties, zaudējot vārtus, spēlējot trijatā pret pieciem viesu spēlētājiem. Uz viesu diviem gūtiem vārtiem “Cel Tik/ Lekrings” atbildēja ar četriem precīziem raidījumiem, izcīnot pārliecinošu uzvaru 13:4. Vārtus guva: J.Freivalds – 4, T.Rīsmanis – 2, I.Laiviņš, Artis Malkavs, M.Jarohovičs, A.Rodionovs, R.Bērzkalns, M.Druvkalns.

Komandas treneris Normunds Grunckis, kurš šajā posteni ir kopš novembra, atzīst, ka pēc šīs spēles grūti spriest, vai komandas sniegums uzlabojies. Lai arī augstākajā līgā vāju komandu nav, “FK Rīga” tomēr meistarības ziņā ir vienu pakāpienu zemāk.

“Janvāra beigās būs spēle pret “Latvijas Avīzi”, tad būs redzams, vai spēku samērs ir mainījies. Aizvadītā gada pēdējā spēlē, kurā piedzīvojām zaudējumu pret “Ķekavu”, vēlreiz izkristalizējās vājās vietas, kuras esam centušies uzlabot. Labi, ka pēc gadu mijas pārtraukuma ir spēles pret nedaudz vājākiem pretiniekiem, jo tas ļauj labāk sagatavoties izšķirošajām spēlēm. Tiesa, arī spēlēs pret turnīra tabulas lejasgalā esošajām komandām nedrīkst iet laukumā jau ar uzvarētāja apziņu, jo ikviena komanda var sagādāt pārsteigumu,” saka N.Grunckis.

Pagājušā gada nogalē “Cel Tik/ Lekrings” saņēma vēl kādu papildinājumu, komandā ienāca Jānis Alps, kurš līdz tam spēlēja “Rubenē” un šajā sezonā bija rezultatīvākais komandā. Treneris N.Grunckis norāda, ka ar šī spēlētāja ienākšanu Cēsu komandas spēle ir pastiprinājusies, lai gan pagaidām J.Alps netika izmantots pilnā apjomā.

“J.Alps laukumā vairāk ir, izspēlējot vairākumu un, kā redzējām spēlē pret “Rīgu”, viņš darbojās veiksmīgi. Līdz ar viņa ienākšanu nedaudz mainīsim arī spēles zīmējumu, ceru, ka viss dos vajadzīgo rezultātu, lai sezonas izskaņā Cēsu komanda būtu optimālajā formā,” norādīja treneris.

Latvijas čempionātā tūlīt būs izspēlēti divi apļi, atlicis vēl viens, un tad sāksies izslēgšanas spēles. Pašlaik “Cel Tik/ Lekrings” atrodas ceturtajā vietā ar 16 punktiem. Par diviem vairāk ir Rubenes florbolistiem, otrajā vietā ar 22 punktiem ir “Latvijas Avīze”, bet pirmajā – “Ķekava”, kam 24 punkti.

Nākamās divas spēles Cēsu florbolisti aizvadīs ar Talsu komandu, šīs nedēļas nogalē spēle būs Talsos, bet pēc nedēļas – Cēsīs.