Ziņas

Sabiedrība

“CATA” pievieno “Aizkraukles ATU”

Liels uzņēmums. Regulāro pasažieru pārvadājumu tirgū "CATA" sniegto pakalpojumu kvalitātes un apjoma ziņā ieņem vienu no vadošajām vietām Latvijā.Foto: Māris Buholcs

Vidzemes pašvaldībām piederošā AS “CATA” kļuvusi par vienu filiāli bagātāka. Reorganizācijas gaitā “CATA” pievienos Aizkraukles pašvaldības uzņēmumu SIA “Aizkraukles ATU”. Šāds lēmums pieņemts nesteidzīgi, un jau drīzā nākotnē “CATA” iegūs jaunus maršrutus, lielāku apkalpes zonu, kā arī nostiprinās savas pozīcijas pasažieru pārvadātāju vidū.

AS “CATA” padomes priekšsēdētāja Elita Eglīte stāsta, ka, sperot šo soli, uzņēmums kļūs vēl stiprāks un līdz ar to arī stabilāks visās darbības jomās. “Varēsim gatavoties jaunajām līgumu izsolēm, kas pasažieru pārvadājumos tiks ieviestas ar 2021. gadu. Ir tikai pašsaprotami, ka katrs pasažieru pārvadātājs vēlas nostiprināt savas pozīcijas tirgū. Abi uzņēmumi ar apvienošanos ir apmierināti, un “Aizkraukles ATU” pievienosies spēcīgam uzņēmumam, proti, “CATA”, kas viennozīmīgi varēs straujāk atjaunot autobusu parku. Pašlaik “CATA” vidējais autobusa vecums ir 9, 5 gadi, taču tie tiek regulāri apkopti un ir labā tehniskā stāvoklī. Strādājam, lai nākotnē cilvēki saņemtu vēl kvalitatīvāku pakalpojumu,” saka padomes priekšsēdētāja.

Sarunās arī izvērtēti riski un secināts, ka tie nav uzņēmuma tālāko attīstību apdraudoši. “Šis ir visnotaļ labs brīdis uzņēmuma attīstībā, lai nostiprinātu savas pozīcijas pasažieru pārvadājumos Vidzemē. Iniciatīva nav nākusi pēkšņi, jo pasažieru pārvadātāji regulāri satiekas, katrs vērtē savas spējas, un Aizkraukles uzņēmums pārliecinājās, ka attīstība nevar notikt tik ātri, cik nepieciešams,” pauž E. Eglīte

2015. gadā AS “CATA” norisinājās kvalitātes vadības sistēmas uzraudzības audits, uzņēmums ieviesis un uztur ISO kvalitātes sistēmu un līdz ar pievienošanos “CATA” arī “Aizkraukles ATU” iegūst kvalitātes vadības uzraudzības sistēmas sertifikātu. Līdz šim Aizkraukles uzņēmumam šāds sertifikāts nav piešķirts. “Domāju, ka šis ir abpusēji veiksmīgs darījums tālākās darbības nostiprināšanai un pamatkapitāla palielināšanai,” uzsver E. Eglīte, norādot, ka apvienojoties arī darbinieki savas darba vietas saglabās. “Aizkraukles ATU” pēc pievienošanās kļūs par uzņēmuma “CATA” sesto filiāli. “CATA” šobrīd ir piecas filiāles: Limbažos, Ainažos, Siguldā, Saulkrastos un Ērgļos.

Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Reisa-Nīlsena informē, ka saskaņā ar novērtējumu “Aizkraukles ATU” noteiktā pašu kapitāla tirgus vērtība pērn jūnija beigās bija 75 000 eiro, savukārt “CATA” vērtība – 5 890 000 eiro.

Saskaņā ar līgumu “CATA” akcionāri nolēma pamatkapitālu palielināt par 17 808 eiro, un tas būs 1 416 051 eiro.

Regulāro pasažieru pārvadājumu tirgū “CATA” sniegto pakalpojumu kvalitātes un apjoma ziņā ieņem vienu no vadošajām vietām Latvijā. “CATA” apkalpo 148 maršrutus, vidēji dienā izpildot 571 reisu.