Ziņas

Sabiedrība

Būvē ceļu Vecpiebalga – Jaunpiebalga

Grants ceļš, kas savieno Vecpiebalgu ar Jaunpiebalgu, vairs neatbilst šodienas satiksmes intensitātes prasībām. Nogreiderēts ceļš drīz vien atkal ir neizbraucams un ar asām bedrēm. Intensīvā transporta kustība dara savu, un ceļš tai nav piemērots.

Kā atzīst atbildīgais darbu vadītājs Mintauts Lukaševics, lielākās grūtības sagādās kalnainais apvidus un nepārtraukta satiksmes nodrošināšana. Kamēr ritēs ceļa būvdarbi, cilvēkiem nāksies paciest neērtības, jo braukšanai tiks atvēlēta ceļa viena braucamā josla un satiksmi regulēs luksofors. Ceļu būvēs pa posmiem, katrs no tiem 300 līdz 500 metri atkarībā no reljefa īpatnībām.

Ceļa būvnieki cer, ka laika apstākļi būs darbiem piemēroti, jo mālaina grunts lietus laikā var paralizēt visu darbu, bet ceļš kļūt neizbraucams.

Ceļš tiks taisnots un nedaudz samazināts arī atsevišķu kalnu stāvais nobrauciens. Tiesa, korekcijas būs nelielas un jaunā ceļa ass līnija ir vecā ceļa robežās. Pēc būvdarbiem ceļš vizuāli daudz neatšķirsies no līdzšinējā. Tāpat kā tagad saglabāsies līkumi un virāžas līdz pat sešu procentu slīpumam. Visus būvdarbus paredzēts pabeigt līdz nākamā gada 15. septembrim, kad varēsim braukt pa asfaltēto līkumaino Piebalgas ceļu. Tad arī ceļā būs jāpavada mazāk laika, lai nokļūtu no Jaunpiebalgas līdz Vecpiebalgai.