Ziņas

Sabiedrība

Būvdarbu dēļ uz laiku slēdz Līgatnes dabas takas

Jaunu taku, laipu būvniecības, kā arī citas infrastruktūras ierīkošanas dēļ no šīs nedēļas līdz 1.oktobrim apmeklētājiem tiek slēgtas Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takas, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

“Līgatnes dabas takās ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem šajā gadā ievērojami tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra. Sākti takas rekonstrukcijas darbi pie lāču voljera – tiek demontēta vecā laipa, kuras vietā taps jauna ar skatu platformu, kas būs piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat jauna taka top pie mežacūku voljera un citviet teritorijā. Diemžēl aktivitāšu dēļ lielākajā daļā taku teritorijas ir ierobežotas iespējas aplūkot dzīvniekus. Tāpat darbu zonā ir intensīva būvniecības tehnikas kustība, kas traucē apmeklētājiem baudīt gaidīto un cerēto mierīgo atpūtu dabā.”

“Mēs atvainojamies visiem atpūtas dabā cienītājiem. Taču šīs ir īslaicīgas neērtības, kas vainagosies ar drošāku un ērtāku vidi, sakārtotāku infrastruktūru jau šā gada oktobrī,” sacīja Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Šajā gadā Līgatnes dabas takas svin 40.pastāvēšanas gadadienu. Dabas aizsardzības pārvalde jau īstenojusi vairākus uzlabojumus objektā – pēc remonta atvērts skatu tornis, no kura var vērot Gaujas nacionālā parka ainavu. Savukārt ar uzņēmēju atbalstu teritorijā izveidots bērnu rotaļu laukums un ierīkoti soliņi. Šajā gadā plānots uzbūvēt dzīvnieku barības sagatavošanas virtuves ēku, kas nodega šā gada pavasarī.