Ziņas

Sports

Būs jauni čempioni

Esam finālā. Komandas "Einšteins" spēlējošais treneris Mārtiņš Jarohovičs var būt priecīgs - komanda iekļuvusi Cēsu novada florbola čempionāta finālā. Foto: Marta Martinsone - Kaša

Finiša taisnē izgājis Cēsu novada florbola čempionāts, jau nākamās nedēļas nogalē būs zināms čempions, medaļnieki un galīgais vietu sadalījums. Kāds tas būs, vēl nav skaidrs, bet zināms ir viens – šogad tiks kronēts jauns čempions. Tas kļuva skaidrs aizvadītās nedēļas nogalē, kad notika pusfināla spēles. Jau rakstīts, ka uzvarētājs tiek noteikts divu spēļu summā.

Vienā no pusfināliem tikās divu iepriekšējo gadu čempioni “Farm Dumperi.lv Club” un regulārās sezonas uzvarētāji – komanda “Einšteins”. Līdzjutēju cerības uz interesantu, aizraujošu spēli attaisnojās, jo abās komandās netrūkst spēlētāju ar pieredzi, pat virslīgas čempionātā gūto. Pirmie vadībā izvirzījās “Einšteins” florbolisti, precīzs bija Andris Ro­dionovs, bet otrā perioda sākumā pretinieki panāca 1:1. Spēles rezultāts nemainījās līdz pat pēdējai minūtei, kad 56 sekundes pirms pamatlaika beigām Ivars Rancāns izvirzīja vadībā “Ein­š­teins” komandu, kura nosargāja uzvaru atlikušajās sekundēs.

Tas nozīmēja, ka nākamajā spēlē “Farm Dumperi.lv Club” obligāti jāuzvar, jo tikai tā tiks pavērta iespēja turpināt cīņu par trofeju. Arī šoreiz laukumā dominēja skaists florbols. Pirmie rezultātu atklāja einšteinieši, precīzu metienu izdarīja Mārtiņš Kons­tan­tinovs. Pretinieks gan rezultātu izlīdzināja, bet tad I. Rancāns, Mārtiņš Jarohovičs un Jānis Brants panāca jau 4:1 “Einšteins” labā. Čempioni nepadevās, īsā laikā samazinot rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr gala vārds piederēja regulārā turnīra uzvarētājiem. Pēdējā minūtē A. Rodionovs panāca 5:3, un spēle tā arī noslēdzās, čempi­oniem noliekot savas pilnvaras.

Otrajā pusfinālā tikās regulārās sezonas otrā spēcīgākā komanda “Auciems” un sezonas debitanti – “Brenguļi”. Arī šīs spēles bija spraigas. Pirmajā tā arī neizdevās noteikt uzvarētāju, spēle beidzās 3:3. “Auciema” labā vārtus guva Aivis Bukovskis, Arvīds Grāvelis un Gatis Grāvelis. Tātad visam bija jāizšķiras otrajā spēlē, kurā “Au­ciema” spēlētāji demonstrēja savu varēšanu, uzvarot 5:2. Uz­va­rētāju labā vārtus guva Artūrs Gūtmanis, Lauris Grāvelis, Jānis Bendiks, G. Grāvelis un A. Bukovskis.

Tas nozīmē, ka par čempiona titulu sacentīsies “Einšteins” un “Auciems”, bet par bronzu spēlēs divas Valmieras puses komandas – “Farm Dumperi.lv Club” un “Brenguļi”. Jāatgādina, ka arī pērn “Einšteins” aizcīnījās līdz finālam, kurā zaudēja “Farm Dum­peri.lv Club” komandai. Vai šogad izdosies spert šo vienu soli uz augšu vai kāju priekšā aizliks “Au­ciems”, to redzēsim nākamajā sestdienā.

Atbilstoši čempionāta nolikumam arī pārējās komandas turpina spēles, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu. “SK Fono” ar 5:2 un 7:2 pārspēja “FYA Shots” un turpinās cīņu par 5. vietu, bet “FYA Shots” turpinās cīņu par septīto vietu.

Šo komandu pretinieki noskaidrojās “Amatas” un “Maribu” du­elī. Abas šo komandu spēles bija ļoti aizraujošas un intriģējošas līdz pēdējai sekundei. Pirmās spēles 33. minūtē “Maribu” izvirzījās vadībā 4:2, bet spēles atlikušajā laikā “Amatas” spēlētāji guva četrus bezatbildes vārtus, svinot uzvaru 6:4. Otrajā spēlē “Ma­ribu” izdevās gūt revanšu 2:1, un ­šī dueļa uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā. Tas gan no­slēdzās ļoti ātri, jau pēc 46 sekun­dēm uzvaras vārtus guva “Amatas” kapteinis Lauris Skrastiņš.

Līdz ar to par 5.vietu spēlēs “Amata” un “SK Fono”, bet par 7.vietu – “FYA Shots” un “Ma­ribu”.
Pirmās spēles jau šo sestdien Cēsu sporta kompleksā (Pie­bal­gas 18), bet galīgais vietu sadalījums Cēsu novada čempionāta trešajā sezonā kļūs skaidrs 17. februārī Cēsu 2. pamatskolas sporta zālē.