Ziņas

Sports

Būs aizraujošs skrējiens un velobrauciens

   Cēsīs šī nedēļas nogale aizritēs sportiskā gaisotnē, gaidāmi divi lieli notikumi. Sestdien notiks skrējiens “Cēsis Eco Trail 2017”, svētdien – “Vivus MTB” seriāla Cēsu posma sacensības.

“Cēsis Eco Trail” būs patiešām liels sporta notikums. Pieteikušies vairāk nekā 500 skrējēji, lai veiktu kādu no distancēm –2,5 km, 6+ km, 12+ km, 23+ km, 42+ km vai 114+ km. Šīs ultragarās distances skrējēji sacentīsies ne tikai par šī skrējiena balvām, bet sadalīs arī medaļas Latvijas čempionāta ultragarajās distancēs. Starts distancei tieši pusnaktī no 4. uz 5.augustu Rožu laukumā, skrējējiem dots kontrollaiks 19 stundas. Pārējo distanču skrējēji kopīgi dosies distancē pulksten 11. Vēl pirms tam pulksten 10.30 vismazākie, dzimuši 2010.gadā un jaunāki, veiks apmēram puskilometra distanci. Visi dalībnieki, kuri finišēs 2,5+ km, 6+ km, 12+ km, 23+ km, 42+ km un 114+ km distancē, saņems piemiņas medaļas, ko rotā šī gada skrējiena simbols – Cēsu Laika vecis.

Noorganizēt tik plašu pasākumu nav viegli, Vilmārs Zeme, viens no rīkotājiem, norāda, ka rīkošanā iesaistīti gandrīz 200 cilvēki, bet sacensību dienā apmēram 80 gādās par sekmīgu norisi. Viņš skaidro, ka galvenās bažas, vai kāds nenoraus marķējumus distancē: “Varam jau cens­ties, bet, ja skrējējs apmaldīsies, jo būs norauts marķējums, darbam, ko šie 200 cilvēki ieguldījuši, nav nekādas vērtības. Tāpēc lūgums to nedarīt vai, redzot, ka izdarīts, informēt rīkotājus, zvanot 22063660 vai Cēsu sporta koordinatorei Rasai Siliņai 25661300.”

Distances marķēšanā iesaistīti Smiltenes orientieristi, posmus, kas tuvāk pilsētai, marķēs pēdējā brīdī, lai risks mazāks. Teritoriju īpašnieki var nesatraukties, ar motocikliem pa trasi netiks braukts, marķējums 24 stundu laikā Cēsu apkaimē un 48 stundu laikā pārējā teritorijā tiks noņemts. Ja kādā vietā tas nebūs noņemts, aicināts ziņot rīkotājiem.

V. Zeme lūdz īpašniekus, gar kuru mājām iet trase, piesiet suņus: “Tas īpaši svarīgi garās distances skrējējiem, kas skries naktī, jo viņi nevar zināt, vai rejošais suns ir piesiets vai ne. Skrējēji būs ļoti pateicīgi, ja cilvēki, gar kuru mājām iet distance, noliks galdiņu, kur varētu būt ūdens gan dzeršanai, gan aplaistīties. Priecātos, ja kāds nolems pacienāt skrējējus ar dārza veltēm – jāņogām vai citām ogām, mazsālītiem gurķīšiem. Var būt arī augļi, cepumi. Ārzemēs tā ir ierasta prakse, šādi mazi pārsteigumi ļauj iegūt otro elpu. Pērn Amatas novadā “Jaunīļaku” māju saimnieki bija parūpējušies par šādu uzņemšanu, ir gatavi to darīt arī šogad.”

Tie, kuri vēlas redzēt skrējējus distancē, sacensību centrā, Rožu laukumā pie informācijas stenda, varēs iegūt informāciju, cikos un kurā vietā sportisti būs redzami. Piemēram, Ērgļu klinšu apkaimē skrēji būs redzami no vieniem līdz trijiem naktī, kā arī dienā no pulksten 11.30 līdz 14.15 vai, piemēram, Zvārtes ieža apkaimē, Amatas tūristu takā no pieciem rītā līdz pusčetriem pēcpusdienā.

Ikviens, ieraugot skrējējus distancē, aicināts viņus uzmundrināt, tas ļoti svarīgi. Rīkotāji gan atgādina, ka līdzjutējiem aizliegts sniegt palīdzību sportistiem distancē, izņemot gadījumus, kad apdraudēta skrējēja veselība un dzīvība un sportists jau izstājies no sacensībām.

5.augustā septiņos vakarā Rožu laukumā tiks apbalvoti 114+ distances uzvarētāji.

Tā kā nākamajā dienā pēc skriešanas svētkiem Cēsīs notiks MTB velosacensības, nozīmīgs būs brīdis starp abiem pasākumiem, jo jāveic trašu pārmarķēšana. “Cēsis Eco Trail” komanda pēc pēdējā dalībnieka steigs noņemt marķējumu, bet velobrauciena rīkotāji – izlikt savējo, jo trases dažviet pārklājas. Svētdien maratona distances velobraucēji startēs pulksten 11.45, bet tautas klases braucēji distancē dosies pulksten 13.20.