Ziņas

Sabiedrība

Burtnieku novadā viesojās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Sarunas. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vizītes laikā tiekas ar Burtnieku novada pārstāvjiem.Foto: no albuma

Vakar zemkopības ministrs Jānis Dūklavs devās darba vizītē uz Vidzemi, tostarp Burtnieku novadu, kur tikās ar lauksaimniekiem no zemnieku saimniecības “Lelles” un zemnieku saimniecības “Bērziņas”, pārrunājot aktuālos jautājumus nozarē, tā informē Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Reihmane.

Viņa pastāsta, ka Valtera Etmaņa zemnieku saimniecība “Bērziņas” dibināta 1992. gadā Matīšu pagastā. Pašlaik apsaimniekotajā zemē tiek audzēti dažādi graudaugi. Papildus saimniecība sniedz transporta pakalpojumus un izstrādā mežus, iegūta pieredze arī lopkopībā un kokmateriālu ražošanā. Gan pašu spēkiem, gan izmantojot kredītus un piesaistot Eiropas Savienības fondu projektu līdzfinansējumu, iegādāta jauna, moderna un augstražīga tehnika lauksaimniecības vajadzībām. 2015. gadā saimniecībā investēti vairāk nekā 230 000 eiro, pabeidzot tehnikas novietnes būvniecību.

Savukārt Jāņa un Līvijas Leļļu zemnieku saimniecība „Lelles” dibināta 1998. gadā, un par savu nozari izvēlējusies cūkkopību un graudkopību. Šobrīd saimniecībā ir aptuveni 1000 cūku, bet nodarbinātas ir četras personas. Viens no lielākajiem ieguvumiem ir tas, ka ¾ no cūkām nepieciešamās barības tiek nodrošinātas ar pašu izaudzētajiem graudiem. Savukārt saražotā produkcija tiek realizēta veikalos Valmierā, Limbažos un Mazsalacā. Par spīti Āfrikas cūku mēra dramatiskajai izplatībai Vidzemē kopš 2014. gada, kas skāra arī Matīšu pagastu, un līdz ar to noteiktajiem cūkgaļas tirdzniecības ierobežojumiem, ZS “Lelles” ir spējušas pabeigt 2015.gadu bez ievērojama apgrozījuma krituma un investējušas vairāk nekā 120 000 eiro, izbūvējot mēslu un vircas krātuvi.

Valmierā zemkopības ministrs tikās ar lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “VAKS” padomes pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālo situāciju graudkopībā, kā arī piena lopkopības saimniecību “Zīvāni”, kurā realizēti attīstības projekti, izmantojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai līdzfinansējumu.