Ziņas

Sabiedrība

Burtnieku novada pašvaldība uzņemta veselīgo pašvaldību tīklā

Burtnieku novada pašvaldība oficiāli uzņemta Latvijas Nacionālo veselīgo pašvaldību tīklā, aģentūru LETA informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Rudzīte.

Sports un veselīgs dzīvesveids Burtnieku novada pašvaldībai vienmēr esot bijusi prioritāte un jau izstrādāts plāns dažādiem veselības veicināšanas pasākumiem. Pašvaldība sagaida, ka darbošanās šajā tīklā uzlabos veselības aprūpes pieejamību novadā, kā arī veicinās iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sporta attīstību.

Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls tiek veidots saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas noteiktajiem principiem. Tas darbojas kā platforma savstarpējai informācijas un labās prakses piemēru apmaiņai starp pašvaldībām, dažādu apmācību organizēšanai, kopīgu projektu veidošanai. Tāpat Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā iesaistītajām pašvaldībām ir arī lielāka iespēja saņemt valsts un Eiropas Savienības finansējumu iedzīvotāju veselības veicināšanas projektiem.

Nacionālais veselīgo pašvaldības tīkls tika izveidots 2013.gadā, un tajā darbojās 25 pašvaldības. Šobrīd Nacionālā veselīgo pašvaldības tīklu veido jau vairāk nekā 100 Latvijas pašvaldību.