Ziņas

Sabiedrība

Burtnieku novadā mežacūkām atkal konstatē mēri

Aizvadītajā nedēļā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumi atkārtoti konstatēti Burtnieku novadā. Tur mēris atklāts sešiem nomedītiem dzīvniekiem Valmieras pagastā un vienam – Rencēnu pagastā, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvji.

Līdz ar to ĀCM līdz šim konstatēts 282 mežacūkām 53 pagastos un 22 novados.

Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts pērn 17.septembrī. Līdz tam tika inficētas 72 cūkas trīs novadu desmit saimniecībās, bet kopumā slimības dēļ nācās iznīcināt 564 mājas cūkas.

Jau vēstīts, ka, sākot ar šā gada 1.janvāri, vairs nav spēkā ārkārtas situācija, kas saistībā ar ĀCM uzliesmojumu 2014.gada jūlijā un septembrī tika noteikta vairāk nekā 40 Latvijas administratīvajās teritorijās. Tomēr mēra skartajās zonās līdz pat 2018.gada 31.decembrim saskaņā ar Eiropas Savienības lēmumu noteikti cūku un to produktu pārvietošanas ierobežojumi.

Ārkārtējā situācija varētu tikt noteikta atkārtoti, ja ĀCM skartu jaunas administratīvās teritorijas.

ĀCM Latvijā tika konstatēts 2014.gada 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijas teritorijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

LETA