Ziņas

Sabiedrība

Brūvēts “Piebalgas alus”, īpašnieks “Cēsu alus”

Vakar AS “Cēsu alus” paziņoja, ka iegādāsies visas SIA “Piebalgas alus” kapitāldaļas. Iecerētais darījums vēl jāapstiprina Latvijas Konkurences padomei.

SIA “Piebalgas alus” dibinātājs Jānis Dūklavs atgādināja, ka vairāk nekā 30 gados “Piebalgas alus” darītava ar tradicionāli latvisku produkta garšu un kvalitāti Latvijas tirgū ir ieguvusi noturīgu cienītāju pulku. Nozīmīgs posms uzņēmuma un dibinātāju dzīvē būs noslēdzies. “Lai spertu tālāku soli pretī nākotnes izrāvienam, alus darītavas dibinātāji un akcionāri ir pieņēmuši lēmumu piesaistīt jaunu stratēģisko investoru. Esmu pārliecināts, ka AS “Cēsu alus” un “Olvi Grupas” dzērienu ražošanas pieredze un plašais tirgus nodrošinās lielākas iespējas iepazīt “Piebalgas alus” produkciju,” sacīja J.Dūklavs.

AS “Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone: “Mēs ļoti augstu vērtējam “Piebalgas alus” unikālo pieredzi alus brūvēšanā un noteikti to saglabāsim arī turpmāk. Mums kā uzņēmumam tā būs jauna iespēja – nodrošināt vēl daudzveidīgāku alus piedāvājumu nākotnē. Tāpat mums ir svarīga Vidzemes (sava reģiona) attīstība, tā ekonomikas izaugsme un darba vietu nodrošināšana. Tādēļ ir tikai likumsakarīgi, ka pieņēmām lēmumu paplašināt mūsu biznesa attīstību sava reģiona ietvaros.
“Piebalgas alus” zīmols ir labi pazīstams. Vienīgā alus darītava Latvijā, kurai ir atvērtā raudzēšanas tehnoloģija, ko aizvien izmanto. “Cēsu alus” ieguldīs un attīstīs “Piebalgas alu”, saglabājot zīmola un uzņēmuma vērtības.”

Aigars Kokins, “Piebalgas alus” finanšu direktors, uzsvēra, ka, kļūstot par “Olvi” grupas uzņēmumu, “Piebalgas alum” būs iespēja attīstīties, saglabājot tradicionālās receptes un metodes. E.Sietiņsone apstiprināja, ka AS “Cēsu alus” saglabās SIA “Piebalgas alus” rūpnīcu un ražošanas tehnoloģijas, bet konkrētāki plāni par ražošanas procesu tālāko attīstību tiks izziņoti pēc Latvijas Konkurences padomes izsniegtā apstiprinājuma. “Piebalgas alus” ražotne turpinās darbu, izmantojot “Cēsu alus” loģistikas tīklu.
“ “Piebalgas alus” pārņemšana ir nozīmīga daļa no mūsu korporatīvās stratēģijas attiecībā uz augstas kvalitātes produktiem. Mēs vēlamies patērētājiem piedāvāt jaunas, tendencēm atbilstošas garšas, kā arī stiprināt mūsu pozīciju tirgū, vienlaikus paturot prātā rentabilitāti. “Cēsu alum” ir efektīva loģistikas, tirdzniecības, mārketinga un izplatīšanas organizācija visā valstī. Tādējādi tirgus un pārdošanas perspektīvas “Piebalgas alus” produktiem ir labas,” norādīja “Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone. Arī “Olvi” izpilddirektors Lase Aho skaidrojis, ka “Piebalgas alus” darītava ir ļoti labi piemērota uzņēmuma izaugsmes stratēģijai Latvijas tirgū.

Kā ziņo LETA, 2019.gadā “Piebalgas alus” strādāja ar 4,173 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6% vairāk nekā gadu iepriekš, taču kompānija cieta zaudējumus 45 158 eiro apmērā pretstatā peļņai 2018.gadā. Kompānijas kapitālā 49% pieder SIA “SD Invest”, kuras vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Igors Šeheļevs, bet 51% pieder Saeimas deputāta un bijušā zemkopības ministra Jāņa Dūklava ģimenei. Savukārt “Cēsu alus” 2019.gadā strādāja ar 62,575 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 3,8% – līdz 4,057 miljoniem eiro. “Cēsu alus” kapitālā 99% pieder Somijas koncernam “Olvi”.