Ziņas

Sports

Bronza Latvijas čempionātā

Kopā. Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Samanta Timpa (no kreisās) kopā ar pieredzējušo cīkstoni Lauru Skujiņu un savu treneri Andi Ruici.Foto: no albuma

Salaspilī aizvadīts Latvijas čempionāts pieaugušajiem brīvajā cīņā, brīvajā cīņā sievietēm un grieķu-romiešu cīņā, ko organizēja Latvijas Cīņas federācija. Sevi sekmīgi apliecināja cīņas sporta kluba “Ferrum” dalībniece Samanta Timpa no Liepas pamatskolas, svaru kategorijā līdz 55 kg izcīnot 3. vietu.

Kluba treneris Andis Ruicis norāda, ka šīs sacensības Samantai kalpoja kā pieredzes apmaiņa cīņas laukā īpašos spriedzes apstākļos, vienlaikus startējot kopā ar pasaules mēroga zvaigznēm

– Latvijas labākajām cīkstonēm Anastasiju Grigorjevu un Lauru Skujiņu: “Īpašu atzinību Samanta izpelnījās no pasaules čempionāta 3.vietas ieguvējas brīvajā cīņā Lauras Skujiņas, kura iedvesmoja turpināt iesākto un censties rast iespēju trenēties kopā ar Latvijas izlases cīkstoņiem kādā no gaidāmajām treniņnometnēm. Klubs centīsies Samantai šo iespēju nodrošināt, cerot uz vietējo uzņēmēju un pašvaldību atbalstu nākotnē.”

Kluba “Ferrum” jaunie cīkstoņi turpina aktīvi startēt sacensībās, regulāri viesojoties Igaunijā. Arī šogad viņi piedalās seriālā “Nublust Nabiks”, kurā jau aizvadītas pirmā posma sacensības. Kopumā notiek pieci posmi, katrs savā pilsētā. Pirmais notika Kohtla-Jarvē, un sacensības organizēja klubs “Kuldkaru” , kas ir līderis cīņas apmācībā Igaunijā.

A. Ruicis norāda, ka šīs sacensības pielīdzināmas Latvijas čempionātam, kur bērniem vecumā no 14 gadiem ir iespēja sevi pierādīt starpvalstu sacensībās. Šogad pirmo reizi sacensībās atļauts piedalīties arī meitenēm. Pirmajā posmā piedalījās apmēram 120 dalībnieku no Latvijas, Igaunijas un Somijas, viņu vidū labus rezultātus savās vecuma grupās uzrādīja “Ferrum” dalībnieki: Ingars Polis – 2.vieta, Samanta Timpa – 2., Rihards Sloka – 3., Rainers Lūkins – 3., Toms Krieviņš – 5., Evija Čīča – 5., Reinis Strods – 8., Ralfs Lūkins – 8.vieta.

Aizvadīts arī priekšpēdējais posms sešu Latvijas labāko komandu cīņās. Šajā reizē cīkstoņus uzņēma K.Kundziņskolas filiāles klubs “RSC Titāns”. “Ferrum” klubu pārstāvēja 10 puišu, un beidzot viņiem izdevās pakāpties par vienu vietu un iegūt kāroto trešo vietu posmā. Līdz tam viņi allaž palika ceturtie. Labu sniegumu rādīja brāļi Ingars un Oskars Poļi no Amatas pamatskolas grupas, brāļi Ralfs un Rainers Lūkini, Mārtiņš Megris un Jānis Ruicis

no Cēsu 2.pamatskolas, kā arī Toms Kukuškins, Rihards Sloka, Reinis Strods un Kārlis Kokarēvičs no Liepas pamatskolas grupas.

Priekšā vēl noslēdzošais posms Staļģenē, kur puišiem būs jāpierāda sevi ne vairs cīņā, bet dažādās citās fiziskajās aktivitātēs.

Pirms nedēļas “Ferrum” komanda devās uz sacensībām Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Šīs bija otrās no trīs posmu sacensībām bērniem ar dzimšanas gadu 2004. un jaunāki. Komandu pārstāvēja astoņi zēni no Amatas, Cēsu un Priekuļu novada. Sīvā konkurencē izcīnīta arī viena uzvara, tas padevās Ralfam Lūkinam, kurš startēja svaru kategorijā līdz 42 kg. Pavisam nedaudz līdz goda pjedestālam pietrūka Jānim Ruicim, Aleksandram Muhinam un Reinim Strodam.

Šonedēļ, 28.februārī, sporta zālē Pūces ielā notiks Cēsu novada čempionāts brīvajā cīņā, kas būs pirmais posms II pārrobežu sadraudzības čempionātā.

Jānis Gabrāns