Ziņas

Sabiedrība

Brīvu vietu meklējot

Aizņemts. Stāvlaukumā pie “Cēsu klīnikas” dienas vidū brīvu vietu automašīnas novietošanai atrast nav viegli.Foto: Māris Buholcs

Pēdējā laikā aktualizējusies problēma par automašīnu novietošanu pie “Cēsu klīnikas”. Dienas laikā ir brīži, kad nesen izbūvētais stāvlaukums ir pilns, arī Slimnīcas ielā atļautajās vietās viss aizņemts, bet citu vietu tuvumā, kur mašīnu novietot, īsti nav. Kāds to novieto zem zīmes “Apstāties aizliegts”, bet atgriežoties secina, ka logā ielīmēts plāksteris jeb pašvaldības policijas soda kvīts.

Arī “Druva” saņem zvanus un vēstules par šo problēmu, kāds pat norāda, ka vietu stāvlaukumā nav tāpēc, ka savas mašīnas tur atstāj paši klīnikas darbinieki. SIA “Cēsu klīnika” valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa noraida šādus apgalvojumus: “Mums ir divi stāvlaukumi, kuros klīnikas darbinieki novieto savas automašīnas. Ja arī kāds uz brīdi noliek Glūdas ielas stāvlaukumā, tās varētu būt viena vai divas mašīnas, bet tās nav šīs problemātiskās situācijas iemesls.”

Jautāta, kāpēc cilvēkiem radies šāds secinājums, viņa saka, ka tā esot viena no mazpilsētas leģendām: “Nezinu, kur tā radusies, bet jau divus trīs mēnešus klausos šo leģendu. Esam veikuši pārbaudes, augstākais, ko vienā reizē pamanījām, bija trīs mūsu darbinieku mašīnas. Tas bija pirms dažiem mēnešiem, pēc tam lielajās sanāksmēs vairākas reizes esmu norādījusi, ka darbinieku mašīnas jānovieto tikai mūsu teritorijā, un varu teikt, ka vairāk par vienu mašīnu šajā kopējā stāvlaukumā nav. Jā, mums ir viens darbinieks, kurš mašīnu novieto tikai tur.”

Viņa arī stāsta, ka ar pašvaldību panākta vienošanās par izmaiņām klīnikas budžetā, lai varētu paplašināt klīnikas stāvlaukumus un pilnībā noņemtu no dienas kārtības jautājumu, ka mediķi aizņem klientiem paredzēto stāvlaukumu.

Rodas jautājums, kāpēc kādreiz, kad stāvlaukuma nebija, mašīnām vieta bija, bet tagad ir problēmas. I. Liepa to skaidro ar pieaugušo pakalpojumu klāstu. Tagad klīnikas telpās ir ģimenes ārstu prakse, turp pilnībā pārcēlusies laboratorija. Gandrīz visi speciālisti no poliklīnikas ēkas Palasta ielā, izņemot garīgās veselības centru un tuberkulozes speciālistu, pārcēlušies uz klīnikas telpām, tāpēc arī apmeklētāju plūsma jūtami pieaugusi. Auto skaita pieaugumu, iespējams, veicina arī tas, ka uz Palasta ielu varēja aiziet kājām, bet uz slimnīcu cilvēki izvēlas braukt ar automašīnu.

I. Liepa stāsta, ka tiek domāts par situācijas uzlabošanu: “Nevaram ietekmēt ģimenes ārstu pieņemšanas vai laboratorijas darba laikus, tāpēc šobrīd strādājam pie reģistratūras reorganizācijas. Speciāli plānosim, lai pieņemšanas laiki pie speciālistiem būtu izkliedētāki, tas atsauksies arī uz apmeklētāju plūsmu stāvlaukumos. Vasaras mēnešos pacientu plūsma samazinās par 30 – 50 procentiem, jo ir atvaļinājumu periods, un šajā laikā centīsimies jautājumu sakārtot, cik mūsu spēkos.”

Kopā ar pašvaldību tiek izskatītas arī citas iespējas, lai palielinātu stāvvietu kapacitāti.

Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis atzīst, ka autovadītāji tur tiek sodīti itin bieži: “Šajā pavasarī bieži saņēmām zvanus no cilvēkiem, kuri dzīvo privātmājās Glūdas ielas malā slimnīcas tuvumā. Autovadītāji centās novietot mašīnu uz Glūdas ielas, bet, tā kā tā ir šaura, brauca zālājā, pārvēršot to par dubļu jūru. Mums visi šie pārkāpumi ir nofotografēti, katram varam pierādīt viņa pārkāpumu. Autobraucēji iebrauc cita teritorijā, sabojā zālāju, bet pēc tam ir apvainojušies, ka tiek sodīti.

Jā, ir situācijas, kad stāvlaukums pilns un auto nav, kur novietot. Bet tas nedod tiesības pārkāpt satiksmes noteikumus vai izbraukāt citu zālāju, vai arī novietot mašīnu invalīdu stāvvietās, kā arī nereti notiek. Nevar radīt precedentu, ka nesodām par auto atstāšanu, ja ceļazīme to aizliedz. Ja nesodīsim, autobraucēji to ātri piefiksēs un tas paliks par normu.

Esam šo jautājumu pārrunājuši arī pašvaldībā, ka jādomā par situācijas risināšanu, un, cik zinu, virzība notiek.”

Jānis Gabrāns