Ziņas

Sabiedrība

Brīvdienās Vidzemes reģionā saņemti 25 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 24.augusta plkst. 6.30 līdz 26.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – 12 izsaukumu uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinoši.

Sestdien plkst. 14.31 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Ziemera pagastu, kur dega labības rugāji un salmu ruļļi 4 hektāru platībā. Plkst. 16.45 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 18.14 izsaukums saņemts uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur dega saimniecības ēka 120m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 21.11.

Plkst. 18.29 izsaukums saņemts uz Alojas novada Brīvzemnieku pagastu, kur dega pirts pilnā platībā jeb 20m2 platībā. Plkst. 20.10 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 22.30 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Vidzemes ielā Raunā, kur atklātā teritorijā dega atkritumi 72m2 platībā. Plkst. 2.56 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Mazsalacas novada Ramatas pagastā, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Notikuma vietā, sazinoties ar apmaldījušos pa mobilo tālruni un raidot autocisternas skaņas signālu, cilvēkam tika norādīta vieta izkļūšanai no meža.

Svētdien plkst. 4.46 izsaukums saņemts uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota koka ēka 20m2 platībā. Plkst. 6.03 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 12.03 izsaukums saņemts uz Pasta ielu Limbažos, kur trīs stāvu dzīvojamā mājā, kāpņu telpā, bija jūtama gāzes smaka. VUGD evakuēja deviņus cilvēkus un norobežoja ēku. Latvijas gāzes darbinieki pārbaudīja ēku un atļāva iedzīvotājiem atgriezties savās dzīvesvietās.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumus uz Rūpnīcas ielu Liepā, kur dega atkritumi 2m2 platībā, Madonas novada Ļaudonas pagastā, kur dega elektrības balsts 1m2 platībā, Ojāra Vācieša ielā Alūksnē, kur dega atkritumi 0,2m2 platībā, Amatas novada Drabešu pagastā, kur divstāvu ēkā dega starpstāvu pārsegums 2m2 platībā, Limbažu novada Umurgas pagastā, kur dega atkritumi 1m2 platībā un Limbažu novada Katvaru pagastā, kur divstāvu dzīvojamā mājā, nepareizas apkures iekārtas lietošanas rezultātā, bija radies sadūmojums. VUGD izvēdināja telpas.

Vēl VUGD brīvdienās devās uz Madonas novada Kalsnavas pagastu, kur purvā bija iestigusi govs. Ugunsdzēsēji glābēji izvilka dzīvnieku un nodeva saimniecei.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 124 izsaukumus – 50 uz ugunsgrēku dzēšanu, 43 uz glābšanas darbiem un 31 izsaukums bija maldinošs.