Ziņas

Sabiedrība

Brīvdienās Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa sodrējus sešu māju dūmvados

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 25.janvāra plkst. 6.30 līdz 28.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 20.05 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Lejasciema pagastu, kur dega koka pirts 130m² platībā. Plkst. 23.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šorīt plkst. 5.25 tika saņemts izsaukums uz Valku, kur no kādas daudzstāvu dzīvojamās mājas bija jūtami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka 0,1m² platībā bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens, ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba divus cilvēkus. Plkst. 5.49 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni un nesmēķēt telpās, nepārkurināt krāsnis un nenovietot degtspējīgus priekšmetus pie krāsns! Uzstādiet savos mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu brīdinās par ēkā izveidojušos sadūmojumu un palīdzēs savlaicīgi evakuēties no piedūmotām telpām!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji sešu māju dūmvados dzēsa degošus sodrējus. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, Leona Paegles un Stadiona ielām Valmierā, Limbažu novada Vidrižu pagastu, Smiltenes novada Blomes pagastu un Amatas novada Drabešu pagastu.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība svētdien bija nepieciešama arī Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija izbiruši baļķi. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ceļa braucamo daļu.