Ziņas

Sabiedrība

Brīvdienās Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji devās uz 31 izsaukumu

Aizvadītajās diennaktīs, no 6.aprīļa plkst. 6.30 līdz 9.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 31izsaukumu – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, bet 10 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 17.25 tika saņemts izsaukums uz Burntieku novada Valmieras pagastu, kur vienstāvu mūra ēkā dega telpa 30m2 platībā, kā arī griestu un jumta konstrukcijas 40m² platībā. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst. 19.00 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdienas rītā plkst. 8.32 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Vecates pagastu, kur koka vienstāvu dzīvojamā mājā dega virtuves siena un griesti 30m² platībā. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies četri cilvēki. Plkst. 12.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 6.50 tika saņemts izsaukums uz Galdnieku ielu Smiltenē, kur vienstāvu saimniecības ēkas pagarabā dega granulu katls un telpa 30m² platībā. Plkst. 9.36 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē reģistrēti septiņi kūlas ugunsgrēki, ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 9 hektāri! Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies Pārgaujas novada Stalbes pagastā, kur pērnā zāle dega 8 hektāru platībā, kā arī Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kur kūla dega viena hektāra platībā. Izsaukumi uz kūlas ugunsgrēkiem tika saņemti arī uz Strenču, Priekuļu, Līgatnes un Smiltenes novadiem.

Nedēļas nogalē Vidzemē tika saņemti arī četri izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Jaunpiebalgas, Ērgļu, Kocēnu un Gulbenes novados.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī notikumos, kur Burtnieku novadā dega elektrolīnijas balsts, Salacgrīvā, kur dega atkritumi, Alūksnē, kur ēkā dega starpstāvu pārsegums, kā arī Smiltenē, kur dega pirts priekštelpa.