Ziņas

Kriminālziņas

Brīvdienās Vidzemē konstatēti dažādi pārkāpumi

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajās brīvdienās, no 28. līdz 31.jūlijam, saņemta informācija par 280 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti 42 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 89 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 49 nodarījumi pret īpašumu. Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti arī 44 ceļu satiksmes negadījumi; septiņos no tiem saņemta informācija par 15 cietušajiem. Pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies 13 vadītāji. Noformēti 265 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 110 bija par ātruma pārsniegšanu. plašāk – notikumu apskatā, ko sagatavojusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

28.jūlijā laika posmā no pulksten 17 līdz 18 Alūksnē no stāvlaukuma nozagta 1963.gadā dzimušam vīrietim piederoša automašīna “Volkswagen Passat”, kura vēlāk atrasta avarējusi. Notikušā apstākļus un zaudējumus policija noskaidro. Uzsākts kriminālprocess.

28.jūlijā pulksten 12:37 Ērgļu novadā, Sausnējas pagastā, autoceļa Koknese – Ērgļi 28. kilometrā, 1975.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Chrysler”, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas vadītāja, kā arī divi bērni – 2009.gadā dzimusi meitene un 2005.gadā dzimusi meitenīte. Visas cietušās nogādātas tuvākajā ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

29.jūlijā pulksten 17 Gulbenes novadā, Stāmerienas pagastā, autoceļa Alūksne – Kalniena – Gulbene 24. kilometrā, 1995.gadā dzimis vīrietis, lai izvairītos no sadursmes ar meža dzīvnieku, ar automašīnu “BMW” nobrauca no ceļas braucamās daļas un iebrauca kokā. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas pasažiere, 2001.gadā dzimusi meitene, kura nogādāta tuvākajā ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

29.jūlijā pulksten 19:26 Valmierā, Zvirgzdu ielā, 1958.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Volvo” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, turklāt arī būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 2,51 promiles. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

30.jūlijā pulksten 5:06 Beverīnas novadā, Kauguru pagastā, pasažieru maršruta vilciena Valmiera – Rīga, mašīnists pielietoja ekstremālo bremzēšanu sakarā ar to, ka kāda persona gulēja uz sliedēm. Vilciena dīkstāve ilga trīs minūtes. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

30.jūlijā pulksten 13:42 no kādas personas saņemta informācija, ka Limbažos, Stacijas ielā, nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu “Audi A6” ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus. Pulksten 13:50, izbraucot policijas norīkojumam, noskaidrojās, ka Limbažos, Stacijas ielā, 1993.gadā dzimis vīrietis, vadīja automašīnu “Audi A6” bez jebkāda veida vadīšanas tiesībām, turklāt vēl arī būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 2,52 promiles. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Policija pateicas ziņotājam un aicina arī citus ziņot par pamanītiem pārkāpumiem vai aizdomīgām situācijām, personām vai transportlīdzekļu vadītājiem.

30.jūlijā pulksten 14:20 Raunas novadā, autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) 103. kilometrā, 1974.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Dacia”, nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Mitsubishi”, kuru vadīja 1971.gadā dzimis vīrietis. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas “Dacia” vadītāja, kā arī divi automašīnu pasažieri – 1994.gadā dzimusi sieviete un 2007.gadā dzimusi meitene. Cietušie nogādāti tuvākajā ārstniecības iestādē, policija noskaidro notikušā apstākļus.

30.jūlijā pulksten 17:35 Apes novadā, Virešu pagastā, autoceļa Vidaga – Sinole 5. kilometrā, nenoskaidrots vadītājs, vadot automašīnu “BMW”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā smagas traumas guva 1999.gadā dzimis vīrietis, kā arī vidēji smagus miesas bojājumus guva 1998.gadā dzimusi sieviete, 1995.gadā dzimis vīrietis un 2001.gadā dzimis vīrietis. Visi cietušie nogādāti tuvākajā ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus, uzsākts kriminālprocess.