Ziņas

Sabiedrība

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem

Aizvadītajās diennaktīs, no 21.aprīļa plkst. 6.30 līdz 24.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 21 izsaukumus. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka 11 no tiem bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņi uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums.

Piektdien plkst. 21.51 tika saņemts izsaukums uz Naukšēnu novada Ķoņu pagastu, kur dega vieglā automašīna 6m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 22.53.

Svētdien plkst. 23.31 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes ielu Alūksnē, kur vienstāvu dzīvojamās mājas pagrabstāvā pie apkures katla dega grīda 2m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 0.13.

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā, kur ar ūdeni pilnā grāvī bija iestigusi govs – dzīvnieku izdevās atbrīvot, izmantojot saimnieka tehniku un ugunsdzēsēju glābēju aprīkojumu.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz diviem izsaukumiem, kuros dzīvojamo māju dūmvados Apes novada Trapenes pagastā un Limbažu novada Skultes pagastā dega sodrēji.

Brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Varakļānu novadā un Gulbenes novada Beļavas pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši nolūzuši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un atbrīvoja ceļa braucamo daļu.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa sešus kūlas ugunsgrēkus, tie konstatēti Gulbenē, Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, Vienības gatvē Valkā, Gulbenes novada Stradu pagastā un Litenes pagastā.