Ziņas

Kriminālziņas

Brīvdienās par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 287 protokoli.

Aizvadītājās brīvdienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 211 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 44 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par četrām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 11 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 76 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 34 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Brīvdienās uz Vidzemes ceļiem notikuši 24 ceļu satiksmes negadījumi, četros negadījumos cietuši septiņi cilvēki. Alkohola reibumā pie automašīnas stūres pieķerti divi autovadītāji. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmis 91 vadītājs. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 287 protokoli.

Plašāk par reģistrētajiem notikumiem informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

4.septembrī pēc pulksten 13 Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, autoceļa Rīga – Baltezers – Igaunijas robeža 71.kilometrā, notika kravas automašīnas Scania, kuru vadīja1991.gadā dzimis vīrietis, un ceļu remontdarbu veikšanas transportlīdzekli, kas tobrīd strādāja uz ceļa un veica ceļa apzīmējumu krāsojuma atjaunošanu. Negadījumā traumas guva ceļa remontdarbu veicēji – 1988.gadā, 1962.gadā un 1979.gadā dzimuši vīrieši, kuri nogādāti slimnīcā. Sākotnējā informācija liecina, ka sadursmi izraisīja kravas automašīnas vadītājs, kurš nav laikus nobremzējis. Precīzus negadījuma apstākļus policija noskaidros sāktajā izmeklēšanā.

4.septembrī pulksten 15.15 Pārgaujas novada Stalbes pagastā, autoceļa Inčukalns – Valka 43.kilometrā, nobraucot no ceļa automašīnai, cieta 1972.gadā dzimusī automašīnas vadītāja un 2010.gadā dzimi pasažieris. Sākotnējā informācija liecina, ka automašīnas Seat Leon vadītāja nav izvēlējusies drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nenovaldīja automašīnu un nobrauca no ceļa braucamās daļas.

5.septembrī ap pulksten 9 Priekuļu novada Priekuļu pagastā, autoceļa Ģūģeri – Rīdzene 7.kilometrā, iebraucot kokā automašīnai Audi, traumas guva 1997.gadā dzimusi pasažiere. Pēc negadījuma policija netika informēta, un automašīnas vadītājs, neievērojot likumā noteikto kārtību, no notikuma vietas aizbrauca. Policija noskaidro automašīnas vadītāju un visus negadījuma apstākļus.

5.septembrī īsi pirms pulksten 18 Krimuldas novada Krimuldas pagastā, uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka, motocikls Honda, kuru vadīja 1986.gadā dzimis vīrietis, ietriecās priekšā braucošajā automašīnā VW Sharan, kuru vadīja 1968.gadā dzimis vīrietis. Negadījumā traumas guva motocikla vadītājs, kurš nogādāts slimnīcā. Konstatēts, ka motocikla vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

5.septembrī pēc pulksten 2 naktī Madonas novada Kalsnavas pagastā, Jaunkalsnavā, izsitot durvju stiklu, iekļūts kādā veikalā, kur nozagti alkoholiskie dzērieni. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.