Ziņas

Kriminālziņas

Brīvdienās Madonā privātā pasākumā 14 personām par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu piemērots naudas sods

Aizvadītās nedēļas nogalē Madonā privātā pasākumā 14 personām par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu sākti administratīvā pārkāpuma procesi. Kopumā marta mēnesī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir uzsākušas 387 administratīvo pārkāpumu procesus par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem.

Valsts policija aizvien turpina seko līdzi tam, lai iedzīvotāji ievēro valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus, tiek veiktas gan preventīvas pārbaudes, gan reaģēts uz saņemto informāciju. Joprojām tiek fiksēti gadījumi, kad administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšana ir neizbēgama un cilvēki turpina aktīvi pulcēties gan pirtīs, gan dzīvokļos un rīko privātus pasākumus. Iestājoties siltākam laikam arvien vairāk pulcēšanās notiek ārpus telpām.

Piemēram, naktī uz 27. martu tika saņemta informācija par to, ka Varakļānos kādā dzīvoklī notiek privāts pasākums. Pārbaudot saņemto informāciju, konstatēts, ka dzīvoklī atrodas astoņas personas no dažādām mājsaimniecībām un kopīgi tiek lietots alkohols. Šīm personām izskaidrots, ka tās pārkāpj valstī noteiktos ierobežojumus, jo šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi. Tika sākti 8 administratīvā pārkāpuma procesi un katrai personai piemērots 100 eiro naudas sods..

Savukārt 27. marta vakarā Madonā tika konstatēts, ka privātā pasākumā pulcējas vismaz 14 cilvēki no dažādām mājsaimniecībām. Par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu sākti 14 administratīvā pārkāpuma procesi un piemēroti naudas sodi. Arī šajā gadījumā katrai personai 100 eiro apmērā.

Kopumā aizvadītajā nedēļā Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā veiktas 411 tirdzniecības vietu un skaistumkopšanas salonu pārbaudes. Pārkāpumi nav konstatēti, nepieciešamības gadījumā doti preventīvi norādījumi. Tāpat tika veiktas pārbaudes publiskās vietās gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kopumā doti trīs preventīvi norādījumi, savukārt 85 gadījumos sākts administratīvais process par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem.

Savukārt laika posmā no 1. marta līdz 29. martam Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem uzsākti 387 administratīvie pārkāpuma procesi. Iestājoties siltākam laikam arvien vairāk pulcēšanās notiek ārpus telpām, pirtīs utt. Tāpat bieži ir privātā pulcēšanās automašīnās un pilsētas stāvlaukumos.

Policija atgādina, ka mērķis nav sodīt cilvēkus, bet panākt to, ka viņi ievēro ierobežojumus, lai pēc iespējas ātrāk visa sabiedrība varētu atgriezties normālā dzīves ritmā. Policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos ierobežojumus, īpaši nepulcēties un lietot mutes un deguna aizsegus. Tikai kopīgi sadarbojoties un attiecoties nopietni pret situāciju, ir iespējams to uzlabot, mazinot Covid-19 infekcijas izplatīšanos.

Arī turpmāk policija uzraudzīs, lai tiek ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi gan dienas, gan nakts laikā. Jo īpaši tiks uzraudzītas vietas, kurās pastāv lielāks cilvēku pulcēšanās risks, piemēram, tirdzniecības vietās un citās publiskās vietās.