Ziņas

Sabiedrība

Brīvdienās dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Smiltenē

Aizvadītajās brīvdienās, no 2.jūnija plkst. 6.30 līdz 5.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 25 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Sestdienas rītā plkst. 3.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Smiltenē, kur kokapstrādes uzņēmumā bija izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks – vairākās vietās 450 m² platībā dega skaidas. Lai nodzēstu šo ugunsgrēku, tā dzēšanas darbos iesaistījās 18 ugunsdzēsēji glābēji no Valmieras, Valkas, Smiltenes, Strenčiem un Jaunpiebalgas. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 11.50.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija notikusi gāzes noplūde. No mājas tika izglābta sieviete, kura nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem un tika izvēdinātas telpas.

Naktī uz svētdienu – plkst. 00.13, tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Vaidavas pagastu. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu dega šķūnis 100m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 2.33.

Svētdien plkst. 12.02 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Ainaži bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību atbrīvoja cietušo un nodeva NMPD mediķiem, kā arī sakārtoja ceļa braucamo daļu. Glābšanas darbi tika pabeigti plkst. 15.19.

Naktī uz pirmdienu plkst. 0.08 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Viļķenes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega pirts 20m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.49.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz trīs izsaukumiem, kur māju dūmvados dega sodrēji, kā arī uz izsaukumiem, kur dega sausā zāle. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī, lai no ceļa braucamās daļas Madonas novada Vestienas pagastā novāktu koku un sakārtotu ceļa braucamo daļu.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā atbrīvoja koka staklē iesprūdušu kaķi, Cēsu ielā Limbažos no būvlaukuma grāvja tika izcelti pīlēni un palaisti brīvībā.