Ziņas

Kriminālziņas

Brīvdienas bijušas notikumiem bagātas

Sakarā ar gadalaiku maiņu un siltu laiku, palielināts autovadītāju skaits, kuri vadījuši gan automašīnas, gan motociklu, kā arī tehniskos transporta līdzekļus alkoholisko dzērienu iespaidā, portālu eDruva informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Zane Vaskāne un norāda, ka aizvadītajā nedēļas nogalē kopumā reģistrēti 15 šādi gadījumi. Turklāt noformēti 292 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 108 bija par ātruma pārsniegšanu.

24. martā pulksten 18:40 Gulbenē 1953.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu Opel, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā bija 2,04 promiles. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Tajā pašā dienā pulksten 19:05 arī Alūksnē policijas darbinieki kādu autovadītāju pieķēra, braucot reibumā. 1958.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu Volkswagen, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā bija 2,5 promiles. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

24.martā Alūksnē 1958.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Volkswagen, izraisīja sadursmi ar 1994.gadā dzimušā vīrieša automašīnu BMW. Cietušo nav, bet bojātas automašīnas. 1958.gadā dzimušais autovadītājs, sēdies pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā bija 2,5 promiles. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Saņemta informācija, ka 24.martā pulksten 13 Madonas novadā, Sarkaņu pagastā, netālu no mājas, 1958.gadā dzimis vīrietis, dzēšot zaru kaudzes ugunsgrēku, guvis miesas bojājumus. Vīrietim sniegta medicīniskā palīdzībā, nogādāts ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Reģistrēta informācija, ka 25. martā pulksten 9:45 Madonā 1967.gadā dzimis vīrietis, iegāja lombarda telpās un uz letes novietoja granātai līdzīgu priekšmetu, tādējādi apdraudot lombarda apmeklētājus. Persona tika aizturēta un granātai līdzīgais priekšmets iznests no telpām. Par notikumu ziņots Nacionālo bruņoto spēku sapieriem. Policija skaidro notikušā apstākļus.

25.martā pulksten 22:31 saņemta informācija, ka Valmierā, dzīvoklī sadurts vīrietis. Polijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Noskaidrots, ka alkohola koplietošanas laikā starp 1943.gadā un 1979.gadā dzimušiem vīriešiem izcēlies sadzīves konflikts, kura rezultātā 1943.gadā dzimušais vīrietis ar virtuves nazi sadūra 1979.gadā dzimušo vīrieti. Cietušais nogādāts ārstniecības iestādē. Uzsākts kriminālprocess. Policija skaidro notikušā apstākļus.

Savukārt 25. martā Salacgrīvas novadā, Salacgrīvas pagastā, autoceļa Rīga-Ainaži 86. kilometrā, 1995. gadā dzimi vīrietis bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un būdams alkohola reibumā vadīja motociklu „Lifan”. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā bija 1,3 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

26.martā ap pulksten 20 Priekuļu novadā, Liepas pagastā, izsitot mājas ieejas durvju stiklu, iekļūts mājā un no tās nozagta mājas kino zāle 200 eiro vērtībā. Policija precizē zaudējumus un noskaidro notikuma apstākļus. Uzsākts kriminālprocess.

26.martā no plkst. 4 līdz 13:30 Raunas novadā, Raunas pagastā, mājas pagalmā, 1984.dzimušai sievietei, nozagta automašīna Volkswagen. Pulksten 20 automašīna atrasta Priekuļu novadā, Priekuļu pagastā, un nodota īpašniecei. Polija noskaidro notikušā apstākļus.

Aizvadītajās brīvdienās, no 24. līdz 27.martam, kopumā reģistrēta informācija par 181 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 23 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, kā arī 54 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību. Saņemta arī informācija par 35 nodarījumiem pret īpašumu, no kuriem 19 bija zādzības.

Saņemta arī informācija par 2 gadījumiem, kuri saistīt ar akcīzes preču nelikumīgu apriti. Reģistrēti 17 ceļu satiksmes negadījumi, taču nevienā no gadījumiem netika saņemta informācija par cietušajiem vai bojā gājušajiem.