Ziņas

Sabiedrība

Brīvdienās Beverīnas novadā notiks Zemessardzes mācības

Šīs nedēļas nogalē, 24. un 25.oktobrī, Beverīnas novada Trikātas pagastā un Strenču novada Plāņu pagasta teritorijās notiks Zemessardzes (ZS) 22.kājnieku bataljona lauka taktiskās mācības, kurās piedalīsies aptuveni 150 zemessargu.

Kā aģentūra noskaidroja pašvaldībā, tās ir bataljona gada noslēguma mācības, kuru mērķis ir kaujas spēju pārbaude. Mācību laikā notiks militārās tehnikas un personāla pārvietošanās pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām, kā arī mācību nolūkos tiks veidoti kontrolposteņi uz ceļiem Strenči-Jaunklidzis, Strenči-Trikāta un posmā mājas “Vadži”-Jaunklidzis. Kontrolposteņi tiks veidoti tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi. Tiks izvietotas brīdinošas ceļa zīmes.

Kontrolētas un apturētas tiks tikai mācībās iesaistītās automašīnas. Mācību scenārija izspēles laikā tiks lietoti imitācijas līdzekļi – skanēs šāvieni, sprādzieni, būs redzami dūmi. Tie neapdraud apkārtējo veselību un dzīvību.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un trokšņiem mācību norises laikā.