Ziņas

Sports

“Briņģu aplis” pieveikts

Distancei gatavi. Skrējiena/ pārgājiena “Briņģu aplis” startam gatavojas Kaspars Konošonoks, Gatis Valdbergs, Dārta Konošonoka un Keitija Naprejenko.Foto: no albuma

Inešos aizvadīts tradicionālais sporta pasākums – skrējiens/ pārgājiens “Briņģu aplis”. Kā stāsta Vecpiebalgas novada sporta dzīves organizators Toms Praulītis, tas noticis jau 13. gadu un ir viens no veselību veicinošajiem pasākumiem novadā: ““Briņģu apli” uz āru nereklamējam, tas domāts novada ļaudīm. Protams, atbrauc jau arī tie, kuri ikdienā varbūt te nedzīvo, tomēr var droši teikt, ka visiem dalībniekiem ir lielāka vai mazāka saistība ar Vecpiebalgas novadu. Tas ir novadniekus saliedējošs notikums ar jauku atmosfēru, un tieši to novērtē dalībnieki. Galvenie nav sportiskie sasniegumi, bet jauka noskaņojuma radīšana, ko papildina sportiskas aktivitātes. Tas, kurš kaut reizi ir piedalījies, vēlas būt klāt arī nākamajā gadā.”

Dalībniekiem skrienot, soļojot vai nūjojot bija jāveic 10 km distance, savukārt bērniem jāno­skrien divi kilometri. Uz starta stājās vairāk nekā simts dažāda vecuma sportiska dzīves veida piekritēju.
Bērnu distancē trīs ātrākie finišētāji bija Ernests Lapiņš, Armands Gulbis, Endijs Liepiņš, bet meiteņu vidū – Līva Liel­bārde, Līvija Grimza, Krista Žeiba.

Garajā distancē pirmais finiša līniju šķērsoja Uldis Katlaps, tuvāko sekotāju Alvi Rogozinu apsteidzot par vairāk nekā piecām minūtēm. Trešais ātrākais – Rihards Āboliņš. Dāmām trīs ātrākās absolūtajā vērtējumā: Laura Okmane, Katrīna Veinberga un Anita Ieviņa.

Savās grupās godalgotās vietas izcīnīja: V2 grupā: Alvis Rogozins, Rihards Āboliņš, Gatis Valdbergs; V3 grupā: Uldis Katlaps, Rūdis Balodis, Reinis Praulītis; V4 grupā: Vairis Stūrītis, Nils Tēts, Mikus Cimdiņš; V5 grupā: Verners Stūrītis, Nauris Metums, Jurģis Zommers; V6 grupā: Pēteris Šmits, Rauls Ikners, Raivo Mārtinsons; VN1 grupā Aivars Radziņš; S1 grupā Anita Ieviņa; S2 grupā: Laura Okmane, Agita Šulca, Dārta Konošonoka; S3 grupā: Katrīna Veinberga, Monta Cimdiņa, Lelde Vozņesenska; S5 grupā Dagmāra Gulbe; S6 grupā: Elizabete Cīrule, Keitija Naprejenko, Simona Radvila­viča; SN1 grupā Ilze Jukēvica; SN2 grupā: Nora Štimmere, Inga Vozņesenska, Sandra Berķe; SN3 grupā: Madara Radziņa, Mar­ta Cimdiņa, Sanita Rudzīte.