Ziņas

Sports

“Briņģu aplis” noskriets

Distances veiktas. “Briņģu apli” šogad veica arī Vineta un Elza Bites. Katrai sava distance, mamma Vineta savā grupā finišēja trešā, Elzai panākumi vēl priekšā.Foto: no albuma

Jau vienpadsmito gadu nu jau bijušajā Vecpiebalgas novadā rīkoja Veselības dienu – skrējienu/ pārgājienu “Briņģu aplis”.    Pasākums vēl šogad saglabāja piederības apliecinājumu desmit gadu pastāvējušajam novadam.

Pasākuma rīkotājs, Vecpie­balgas apvienības pārvaldes sporta koordinators Toms Praulītis stāsta, ka šogad organizēšana prasījusi papildu stresu, jo varēja startēt tikai tiek pieaugušie, kam bija derīgs “Covid-19” sertifikāts. Tomēr dalībnieku netrūka, uz starta stājās 125 dažāda vecuma skrējēji, galvenokārt no Vecpie­balgas puses, bet bija dalībnieki arī no citām apdzīvotām vietām.

“Tas bija pamatīgs izaicinājums. Vēl dažas dienas pirms skrējiena nebija pilnīgas skaidrības, vai to drīkstēs organizēt, jo mainījās kovida situācija, mainījās nosacījumi. Turklāt rīkotājiem ir sarežģīti atrast nepieciešamo un, galvenais, aktuālāko informāciju. Arī pasākuma laikā darāmā bija krietni vairāk nekā citus gadus, nebija pat laika izbaudīt sacensību gaisotni. Tomēr viss izdevās, un, kad skrējiens beidzās, bija liels atvieglojums,” neslēpj T. Praulītis.

Atkarībā no vecuma grupām dalībnieki startēja 11 km vai divu km distancē. Kā jau pēdējos gados skrējienos ierasts, līdzās skrējējiem stājās nūjotāji.

11 km distanci ātrāk par visiem veica Uldis Katlaps, finišējot pēc 41 minūtes un trim sekundēm. Viņam uzvara arī V3 grupā. Absolūtajā vērtējumā otrais, atpaliekot par vairāk nekā septiņām minūtēm, Alberts Dambis, vēl pēc minūtes finiša līniju šķērsoja Nauris Āboliņš. Ātrākā no dāmām bija Anita Ieviņa, otrā Baiba Ruča, trešā Monta Cimdiņa.

Savās vecuma grupās godalgotās vietas izcīnīja: V1 grupā- Ivars Oraševskis, Elmārs Frīd­valds, Aldis Glāzers; V2 grupā – A. Dambis, N. Āboliņš, Mārtiņš Dambis; V5 grupā – Dāvis Mi­leika, Rauls Ikners, Ralfs Siliņš; V6 grupā – Ernests La­piņš, Armands Gulbis,      End­ijs Lie­piņš; S1 grupā – A. Ieviņa, Agita Šulca, Vineta Bite; S2 grupā- B. Ruča, Ravita Berķe, Baiba Gorovenko; S3 grupā – Monta Cimdiņa, Simona Klodža, Zane Prūse; S4 grupā – Dagmāra Gulbe; S5 grupā – Keitija Naprejenko, Agnese Brence; S6 grupā – Līva Lielbārde, Līva Fukse, Marija Krastiņa.

Gados jaunie skrējēji veica 2 km apli, pirmais bija Ernests Veidemanis, otrajā vietā Kārlis Gavars, trešajā – Gatis Šulcs. Labāko sešniekā iekļuva: Adrians Avens, Gustavs Ķaukulis un Klāvs Sābulis. Meitenēm ātrākā bija Luīze Spalviņa, kuru distancē pārspēja tikai astoņi zēni. Meitenēm otrā Loreta Melnirbe, trešā Reina Ērgle. Sešniekā arī Laura Glāzere, Justīne Adlere un Samanta Gorovenko. Šobrīd aktuāls ir jautājums, vai “Briņģu apļi” būs arī turpmāk, kad tā rīkošana būs Cēsu novada pārziņā. Jādomā, ka būs, jo šādi lokāli sporta notikumi ir svarīgi vietējām kopienām, to kopības sajūtas stiprināšanai.