Ziņas

Sabiedrība

Brīdina par slideniem ceļiem valsts austrumos un centrālajā daļā

Latvijas austrumos un centrālajā daļā ceļi šopēcpusdien būs slideni, vietām apsniguši, brīdina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Saskaņā ar meteorologu prognozēm otrdienas pēcpusdienā Latvijas austrumu un centrālajā daļā gaidāma plaša nokrišņu zona – lietus pāries slapjā sniegā, brīžiem snigs stipri. Miglas un snigšanas dēļ daudzviet redzamība būs 100-500 metru.

Braukšana apstākļi miglas un sniega dēļ būs apgrūtināti. Vietām sniega kārta pieaugs par vairākiem centimetriem. Būtisku nokrišņu nebūs tikai Kurzemes rietumdaļā.

Patlaban nokrišņi ir valsts centrālajā daļā, Vidzemē un daļā Latgales. LVC Melturu, Raunas, Strenču un Kaibalas meteostacijas fiksējušas nelielu sniegu, taču sniega sega uz ceļa pagaidām neveidojas, bet ceļš var būt slidens.

Autobraucējiem svarīgi atcerēties, ka ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz neredzamo tā dēvēto melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā.

LVC aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.