Ziņas

Sabiedrība

Braukšanas apstākļi šorīt apmierinoši, vietām izveidojies apledojums

Šorīt Latvijā braukšanas apstākļi pa valsts autoceļiem kopumā ir apmierinoši, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” apkopotā informācija.

Vietām uz ceļiem gan veidojas apledojums. Tā dēļ šorīt braukšana apgrūtināta Ainažu virzienā ceļa posmā Lilaste – Ainaži un Siguldas virzienā ceļa posmā Rīga – Vangaži, un arī vietām uz reģionālajiem ceļiem Rīgas un Limbažu apkaimēs.

LVC informē, ka šorīt Vidzemē vietām nedaudz snieg. Gaisa temperatūra ir no mīnus 6 grādiem līdz pluss 1 grādam. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi, šodien ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. LVC veic brauktuves pretapledojuma apstrādi ceļu slidenajos posmos. Uzturēšanas darbos šorīt iesaistītas kopumā 12 ziemas dienesta tehnikas vienības.

Ceļu uzturētājs arī atgādina, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti ar pretslīdes materiāliem valsts galvenie un pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi atbilstoši to uzturēšanas prasībām.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

LETA