Ziņas

Kriminālziņas

Brauc reibumā

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 80 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 18 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par divām  zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti pieci mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Pēc Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektores Sintijas Virses sniegtās informācijas, reģistrēta arī informācija par 16 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 10 ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā cietis viens cilvēks. Reģistrēti divi gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 48 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 116 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Valmieras policija atklājusi zādzību, kas notika 27.aprīlī, Kocēnu novada Kocēnu pagastā, kad, izsitot garāžas logu, tika nozagts motorzāģis Oleo Mac. Sāktā kriminālprocesa ietvaros veikto izmeklēšanas darbību rezultātā 30.aprīlī policija aizturēja 1991.gadā dzimušu vīrieti, kurš jau vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par dažādiem likumpārkāpumiem. Tuvāko dienu laikā šī lieta tiks nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Saskaņā ar likumu vīrietim var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arests, vai naudas sods līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.

2.maijā saņemta informācija, ka Priekuļu novada Priekuļu pagastā, sabojājot kādas mājas durvis, no telpām nozagtas dažādas mantas – dīvāns, galds, matracis un 240 kilogrami briketes. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

2.maijā saņemta informācija par kādu 1981.gadā dzimušu vīrieti, kurš 1.maijā autoceļa Jaunpiebalga – Skujene 32.kilometrā guvis traumas, krītot no motorollera. Vīrietis iespējams transportlīdzekli vadījis esot alkohola reibumā.

2.maijā pēc pulksten 14:15 Amatas novada Drabešu pagastā, Ieriķos pieķerts iereibis automašīnas VW Sharan vadītājs. 1986.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 2,78 promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Policijā par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

2.maijā pēc pulksten 21 Raunas novada Raunas pagastā, Raunā, Cēsu ielā, pieķerts iereibis automašīnas VW Passat vadītājs. 1982.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,59 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.