Ziņas

Kriminālziņas

Brauc pārgalvīgi un zog dažādas mantas

 

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē notikuši dažādi ceļu satiksmes negadījumi un vairākas zādzības. Par reģistrētiem notikumiem informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

1.oktobrī,pirms pulksten 21:00 Cēsīs, Bērzaines ielā, no pie veikala Supernetto esošās velosipēdu novietnes, brīvi piekļūstot nozagts 1979.gadā dzimušam vīrietim piederošs zilas un pelēkas krāsas velosipēds Felt. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

1.oktobrī ap plkst. 7 no rīta Apes novada Gaujienas pagastā, Mežniecībā, konstatēts, ka mājas pagalmā no stāvēšanai novietotas automašīnas salona nozagts bērnu pārvadāšanai paredzētais krēsliņš. Policija noskaidro apstākļus, sākts kriminālprocess.

1.oktobrī saņemta informācija par divu zādzību faktiem. Naktī uz 1.oktobri Apes novada Gaujienas pagastā, Gaujienā, 1960.gadā dzimusi sieviete konstatējusi, ka, pārzāģējot piekaramo atslēgu, iekļūts garāžā un nozagta četru litru tilpuma kanna ar degvielu un divas makšķeres, savukārt 1990.gadā dzimis vīrietis konstatējis, ka, iekļūstot garāžā, no automašīnas bākas nozagti 35 litri benzīna. Abos gadījumos sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu vainīgo personu un to vai šīs zādzības ir savstarpēji saistītas.

Naktī uz 1.oktobri Burtnieku novada Burtnieku pagastā, Līgotnes purvā, atlaužot vairāku dzīvojamo vagoniņu piekaramās atslēgas, no tiem nozagtas dažādas mantas – frēze Husqvarna, trimmeris Husqvarna, metināmais aparāts, elektriskie svari, vairāki kilogrami lielogu melleņu, degviela, akumulators, mikroviļņu krāsns un vēl citas mantas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

1.oktobrī ap pulksten 13:30 Gulbenē, Robežu ielā, 1940.gadā dzimusi sieviete konstatējusi, ka no neaizslēgta dzīvokļa nozagts mobilais tālrunis Nokia 220 un planšetdators. Policijā sākts kriminālprocess un saistībā ar šīs zādzības izdarīšanu, tiek pārbaidīts kāds 1968.gadā dzimis vīrietis.

1.oktobrī ap plkst.11 Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā administratīvās apskates laikā kāda 1959.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā policija atrada un atsavināja 420 puslitra tilpuma degvīna pudeles Stolichnaja bez LR akcīzes markām un izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

1.oktobrī ap plkst. 17:30 Valkā, Ausekļa ielā, pieķerts iereibis automašīnas Opel vadītājs. 1991.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,,2 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Policijā sākts kriminālprocess.

1.oktobrī ap plkst. 17:20 Valmierā, Stacijas ielā, 1979.gadā dzimis vīrietis vadot atpakaļgaitā automašīnu Toyota Avensis, nepārliecinājās par kustības drošību, kā rezultātā pa ietvi braucošais velosipēda vadītājs uzbrauca automašīnai. Negadījumā traumas guva 2004.gadā dzimušais velosipēda vadītājs. Policija noskaidro visus apstākļus.

1.oktobrī plkst.16:30 Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, autoceļa Umurga – Cēsis – Līvi 29.kilometrā, 1996.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu BMW, netika galā ar vadību, rezultātā nobraucot no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī. Negadījumā traumas guva pasažieres – 1998.gadā dzimusi jauniete un 1997.gadā dzimusi jauniete. Abas cietušās nogādātas slimnīcā. Policija noskaidro visus apstākļus.

Kopumā aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 48 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 20 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēti trīs mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par pieciem nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši četri ceļu satiksmes negadījumi, divos negadījumos cietuši trīs cilvēki. Reģistrēts viens gadījums, kad autovadītājs sēdies pie stūres alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 32 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīts 81 protokols.