Ziņas

Kriminālziņas

Brauc dzērumā ar zagtu auto

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse informē, ka aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 63 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 22 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par trīs zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti septiņi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par astoņiem nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 12 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši trīs ceļu satiksmes negadījumi, vienā negadījumā cietis viens cilvēks. Reģistrēti trīs gadījumi, kad autovadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 55 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 90 protokoli.

15.jūnijā Valmieras policijā saņemta informācija, ka Valmierā, Rīgas ielā, no centrā esošās puķu dobes nozagti 14 rožu stādi. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

Naktī uz 16.jūniju Valkā, Varoņu ielā, konstatēts, ka pieturai “Meža kapi” izsisti divi stikli. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iespējamos vainīgos.

15.jūnijā pēc pulksten 18 Madonas novada Praulinā suns sakodis kādu 2008.gadā dzimušu zēnu. Cietušajam sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

15.jūnijā ap plkst. 19 vakarā Cēsu policijā tika saņemta informācija par automašīnas “Mitsubishi Colt” zādzības faktu no kādas daudzdzīvokļu mājas pagalma Priekuļu novadā, Liepas pagasta Liepā. Uzsākot meklēšanas pasākumus, iespējamais zaglis tika aizturēts jau pēc divām stundām autoceļa Lodes stacija – Jaunrauna – Veselava 3.kilometrā. Aizturētais 1960.gadā dzimušais vīrietis pie zagtā spēkrata stūres bija sēdies bez tiesībām vadīt jebkādu transportlīdzekli un 2,55 promiļu reibumā. Pēc aizturēšanas vīrietis nogādāts Cēsu policijas iecirknī un policijā sākti divi kriminālprocesi – gan par automašīnas zādzību, gan sēšanos pie stūres alkohola reibumā un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Policijā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajai personai. Aizturētais jau iepriekš administratīvi sodīts par sēšanos pie automašīnas stūres alkohola reibumā šā gada 9.februārī, kad ceļu policijas ekipāža viņu apturēja Liepā. Vīrietis pie automašīnas “Audi 100” stūres toreiz bija sēdies 2,57 promiļu reibumā, un pēc šī pārkāpuma viņam tika atņemtas tiesības vadīt transportlīdzekli.

15.jūnijā ap pulksten 18 saņemta informācija par divu motorzāģu zādzību Burtnieku novada Valmieras pagastā, Jeros. Aizdomās par zādzības izdarīšanu policija aizturēja divus vīriešus – 1982.gadā dzimušu vīrieti un 1981.gadā dzimušu vīrieti. Aizturētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā un nogādāti policijas iecirknī. Par notikušo sākts kriminālprocess.

15.jūnijā pēc pulksten 20 Madonā, pie Madonas karjera ezera, pieķerts iereibis automašīnas “BMW” vadītājs. 1990.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 3,02 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Par notikušo sākts kriminālprocess.