Ziņas

Sports

Brāļu dubultuzvara

Cīņas sporta kluba “Ferrum” jaunie sportisti ar panākumiem startējuši Daugavpils novada Sporta skolas atklātās meistarsacīkstēs brīvajā cīņā 2002. gadā dzimušajiem un jaunākiem.

Sacensībās startēja jaunie cīkstoņi no Daugavpils, Krāslavas, Ķekavas un Cēsīm. Klubu “Ferrum” pārstāvēja septiņi audzēkņi, aizvadot spraigas un interesantas cīņas, katrs atbilstoši savai sagatavotībai un meistarībai.

Visveiksmīgākais starts svara kategorijā, kurā startēja brāļi Rainers un Ralfs Lūkini. Līdz pat fināla cīņai abi gāja bez zaudējumiem. Rainers visas cīņas veica pārliecinoši un stabili, neatstājot pretiniekiem nekādas cerības. Visas cīņas viņš beidza priekšlaicīgi, noliekot visus savus pretiniekus uz “lāpstiņām”. Ralfs cīņas aizvadīja lieliski, pieveicot par sevi vecākus sportistus, taču finālā nācās spēkoties ar brāli, šajā divcīņā pārāks izrādījās Rainers. Līdz ar to viņam zelts, bet Ralfam – sudrabs.

Mārtiņš Megris apliecināja, ka ir izaudzis par vienu no labākajiem jaunajiem cīkstoņiem mūsu valstī, pārliecinoši pieveicot pretiniekus līdz pat finālcīņai. Tajā, kā atzīst kluba “Ferrum” prezidente Evija Lūkina, Mārtiņš neizturēja spriedzi līdz galam, kaut cīņā visi nosacījumi rādīja, ka savā meistarībā viņš ir galvas tiesu pārāks par pretinieku. Līdz ar to nācās samierināties ar sudraba godalgu.

Uz panākuma viļņa atgriezusies Samanta Timpa, kura pēc ilgākā laikā gūtajām traumām un neveiksmēm šajās sacensībās cīnījās godam. Viņa iekļuva finālā, kur zaudēja Daugavpils pārstāvei, izcīnot sudraba medaļu.

“Pārējie trīs kluba pārstāvji cīnījās spēju robežās, parādot, cik gatavi šāda līmeņa sacensībām. Turnīrs bija ļoti vajadzīgs, jo labākajiem sportistiem ļāva sevi atraisīt un parādīt meistarību, nostiprinot ticību savām spējām. Labākie “Ferrum” cīkstoņi šajās sacensībās parādīja citiem savu varējumu, viņu panākumi arī citiem rāda, kā jāstrādā, lai būtu starp Latvijā labākajiem,” teica E. Lūkina.

Uz Igaunijas pilsētu Viljandi, lai piedalītos Kuivo Kolio piemiņas turnīrā, devās četri kluba jaunie cīkstoņi. Šogad turnīrs notika jau 54. reizi, tas tiek rīkots par godu Martinam Kleinam, kurš Stokholmā 1904. gadā grieķu romiešu cīņā izcīnīja sudraba medaļu.

Vecuma grupā (1999.gadā un vecāki) startēja Mārtiņš Elsts, izcīnot trešo vietu. Kā norāda treneris Jānis Ruicis, Mārtiņš pilnībā izbaudīja cīņas smagumu, taču prata saņemties un cīnījās līdz galam.

Ralfs Lūkins pārliecinoši izcīnīja 1.vietu svaru kategorijā līdz 50 kg. Ceļā uz pirmo vietu viņš pieveica cīkstoņus no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, visas cīņas beidzot ar pieklājīgu punktu pārsvaru. Treneris norāda, ka visā sacensību laikā visās cīņās Ralfs zaudējis vien četrus punktus.

Vienās no savām pirmajām sacensībām piedalījās Dāvis Ķīsis, kurš centās sevi parādīt no labākās puses, tomēr pretinieki bija krietni pieredzējušāki, un tas Dāvim neļāva pacelties augstākā vietā.

Viens no turnīra jaunākajiem dalībniekiem bija Jānis Ruicis, kurš izcīnīja 3.vietu. Treneris norāda, ka cīkstonim pietrūcis mērķtiecības, lai tiktu augstākā vietā, kas ar viņa gatavību cīņā bija paveicams darbs.