Ziņas

Sabiedrība

Brāļi Kuruci Latvijas izlasē

Ar spēli pret Libānas izlasi debiju Pasaules kausā basketbolā šodien sāk Latvijas izlase. Šo notikumu, kam sekos visi Latvijas sporta draugi, mūsu pusē īpašu padara tas, ka izlasē iekļauti divi basketbolisti, kuru karjera sākusies Cēsu Sporta skolā, brāļi Rodions un Artūrs Kuruci.

12 izlases spēlētāji kļuva zināmi tikai pēc pēdējās pārbaudes spēles pret Lietuvu šajā nedēļā. Valsts izlases galvenais treneris Luka Banki sastāvā vēlējās redzēt abus cēsniekus.

“Druva” sazinājās ar brāļu pirmo treneri un arī vectēvu Vladimiru Kiseļovu. Viņš neslēpj, ka bijis neaprakstāms prieks uzzināt, ka abi iekļauti izlasē dalībai Pasaules kausā: “Par Rodionu šaubu nebija, domāju, viņš būs viens no pamatsastāva spēlētājiem. Par Artūru tādas pārliecības nebija, jo liela konkurence tieši uz viņa pozīcijām, bet acīmredzot treneris redz viņa lietderību komandā. Protams, Artūram būs jācīnās par spēles minūtēm, jācenšas sevi pierādīt. Pēc spēles ar Lietuvu telefoniski izrunājos ar Artūru, viņš teica, ka tagad, kad neziņa aiz muguras, kļuvis vieglāk. Viņš noskaņots ļoti pozitīvi, gatavs tajās sekundēs, minūtēs, kas tiks dotas, rādīt labāko sniegumu, lai palīdzētu izlasei.”

Iekļūšana Pasaules kausa finālā ir lielākais notikums Latvijas basketbolā pēc uzvaras pirmajā Eiropas čempionātā 1935.gadā. Kas ir šī panākuma pamatā?

“Tas ir trenera nopelns,” saka V. Kiseļovs. “Viņš uzticas spēlētājiem, spēlētāji gatavi uzticēšanos pierādīt laukumā. Otrs faktors ir spēlētāju vēlme pārstāvēt savu valsti, nepievilt līdzjutējus. Arī tas ir ļoti būtiski!”

Grupu turnīrā Latvijai vēl svētdien spēle pret Franciju, bet otrdien pret Kanādu.
Katras grupas divas labākās izlases turpinās cīņu par medaļām, bet trešo un ceturto vietu ieguvējas spēlēs par 17.-32.vietu.