Ziņas

Sports

BMX braucēji sāk sezonu

Pjedestāls. Kolumbijas galvaspilsētā Bogotā notikušajās BMX sacensībās “Valida Copa National” trešo vietu izcīnīja Latvijas izlases braucējs Helvijs Babris (no labās).Foto: no albuma

“Valmiera/ AKSSC” un Latvijas izlases BMX sportisti – Kristens Krīgers, Mikus Strazdiņš, kā arī divi mūsu puses sportisti – Helvijs Babris un Vineta Pētersone – devušies uz Kolumbijas pilsētu Bogotu, kur aizvada treniņnometni, bet nedēļas nogalē pārbaudīja spēkus UCI 1. un HC kategorijas sacensībās. Latvijas riteņbraukšanas federācijā (LRF) norāda, ka tās bija ļoti nozīmīgas cīņā par olimpiskās kvalifikācijas punktiem.

Jau esam rakstījuši, ka Vineta un Helvijs joprojām ir pretendenti dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Tiesa, vēl gan nav skaidri pateikts, ka spēles tiešām notiks. Taču skaidrs, ka kvalifikācijai visos sporta veidos, arī BMX jānotiek, to nevar atlikt uz pēdējo brīdi.

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) gada sākumā publicēja noteikumus atlikušajam Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas periodam BMX riteņbraukšanā. Tie paredz, ka tiek paplašināts Olimpiskais nāciju rangs par divām vietām. Iepriekš tās bija plānots noskaidrot 2020. gada Pasaules čempionātā, kas objektīvu iemeslu dēļ notikt nevarēja.
LRF skaidro, ka šāds notikumu pavērsiens olimpiskajām spēlēm vēl vairāk pietuvina Latvijas vīriešu elites sportistus. Atlikušajā kvalifikācijas periodā sīvākie konkurenti mūsu vīriem par vienu ceļa zīmi uz Tokijas Olim­piskajām spēlēm būs Itālijas un Vācijas izlašu sportisti. Olim­piskajā nāciju rangā tiks vērtēti trīs labāko sportistu rezultāti UCI līmeņa sacensībās.

Atgādināsim, ka Helvijs Babris ir Latvijas šī brīža čempions BMX riteņbraukšanā.

Labas pozīcijas kvalificēties nozīmīgākajam četrgades notikumam ir Vinetai Pētersonei, kura pašlaik atrodas pirmajā vietā starp to valstu sportistēm, kuras olimpiādei kvalificētos pēc individuālā ranga. Kopējā rangā viņai šobrīd augstā sestā vieta.

Brauciens uz Kolumbiju vērtīgs arī tāpēc, ka tieši Bogotas trasē maija izskaņā norisināsies divi Pasaules kausa posmi BMX superkrosā, pēc kuriem tiks pavilkta svītra olimpiskajai kvalifikācijai.

Sestdien Bogotā norisinājās UCI HC kategorijas starptautiskās BMX sacensības “Copa Na­cional De BMX”, Latvijas sportistiem tās bija pirmās sacensības 2021. gada sezonā. Dalībnieki galvenokārt bija Dienvid­ame­rikas un Eiropas sportisti, sacensības nozīmīgas padarīja iespēja palielināt savu individuālo UCI punktu skaitu, kas var uzlabot pozīcijas arī Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Vīru elitē no Latvijas braucējiem lielo finālu sasniegt izdevās Helvijam Babrim, kurš izšķirošajā braucienā finišēja septītajā vietā, tiekot pie 25 UCI punktiem. Kristens Krīgers sacensības noslēdza pusfinālā, Mikus Strazdiņš – priekšbraucienos.

Dāmu konkurencē Vineta Pētersone iekļuva finālā, kur finišēja septītajā vietā, arī tiekot pie vērtīgiem 25 UCI punktiem.

Dienu vēlāk turpat norisinājās UCI C1 kategorijas BMX sacensības “Valida Copa National”, kuras vīru elitē startēja 34 braucēji, bet dāmām 16 dalībnieces. Vīriem galvenajā finālā iekļuva divi Latvijas braucēji – H. Babris un K. Krīgers. Cīņa par godalgām šoreiz ļoti veiksmīga bija Helvijam, kurš spēja izcīnīt augsto trešo vietu, iegūstot arī 40 UCI pasaules ranga punktus. K. Krīgers finišēja sestais.

Dāmu elitē Vineta atkal spēja iekļūt finālā, kur finišēja sestajā vietā, papildinot punktu krājumu ar vēl 25 UCI ranga punktiem.

Plānots, ka Latvijas braucēji vēl vairākas dienas pavadīs Bogotas trasē, lai turpinātu treniņus.