Ziņas

Sports

BMX braucēji krāj punktus

Uzvara. Helvijs Babris (76.numurs) izcīnīja uzvaras divās sacensībās Venecuēlā. Foto: no albuma

Veiksmīgus startus aizvadījuši mūsu puses BMX braucēji Helvijs Babris un Vineta Pētersone, kuri pārstāv “AKSSC Valmiera”.

Ar mērķi uzlabot savas pozīcijas pasaules individuālajā rangā divi Tokijas Olimpisko spēļu kandidāti BMX riteņbraukšanā – H. Babris un Kristens Krīgers – devās uz tālo Venecuēlu, kur aizvadīja divas UCI C1 kategorijas BMX sacensības. Abās pie uzvarām tika H. Babris, abas reizes otrajā vietā atstājot savu komandas biedru, tādējādi sportisti spēja paņemt maksimāli iespējamo UCI pasaules ranga punktu skaitu.

Aizvadītās nedēļas nogalē H. Babris startēja UCI C1 kategorijas sacensībās Itālijas pilsētā Padovā. Vīru elitē viņš iekļuva lielajā finālā, kas izvērtās notikumiem bagāts. Starts Helvijam neizdevās kā cerēts, tomēr pirmās taisnes beigās viņš bija uzņēmis labu ātrumu, lai atgūtu zaudētās pozīcijas. Diemžēl pirmajā virāžā kritienu piedzīvoja trīs sportisti, arī Helvijs, taču spēja ātri atgriezties trasē un finišēt sestajā vietā, nopelnot 25 pasaules ranga punktus.

Šajā sacensībās dāmu elitē startēja arī Vineta Pētersone, izcīnot otro vietu un 45 pasaules ranga punktus.

Pašreiz individuālajā pasaules rangā, kurā gan vakar vēl nebija iekļauti Itālijas sacensību punkti, jo rangu atjauno otrdienās, Vineta Pētersone ieņem augsto piekto vietu, bet Helvijs Babris, pateicoties panākumiem Venecuēlā, pakāpies par 14 vietām un ir desmitais. Šobrīd viņš labākais no Latvijas elites vīriem. Visticamāk, jaunākajā rangā viņš būs vēl kādu vietu augstāk. Pēdējo sacensību panākumi vēl vairāk ļāvuši pietuvoties olimpiskajam sapnim, jo viņš un K. Krīgers ir līderpozīcijās starp to valstu braucējiem, kuri Tokijas Olimpiskajām spēlēm nav kvalificējušies pēc Olimpiskā nāciju ranga.

Dāmu konkurencē, vērtējot sportistes, kuru valstis uz Olimpiskajām spēlēm nav garantējušas vietas pēc olimpiskā nāciju ranga, Vineta ieņem otro vietu ar lieliskām izredzēm kvalificēties četrgades nozīmīgākajam sporta forumam.

Punktu ražu braucēji varēs papildināt līdz maija beigām. Tagad priekšā vairākas sacensības Itālijā. Vispirms sezonas pirmie divi UEC Eiropas kausa posmi un UCI Pasaules kausa BMX superkrosā posmi. Visas šīs sacensības būs ļoti nozīmīgas cīņā par iespēju kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm.