Ziņas

Sports

Blūms uzvar pasaules kausa posmā MTB XCO

Līderis. "ZZK" komandas riteņbraucējs, cēsnieks Mārtiņš Blūms, izcīnot vēsturisku uzvaru.Foto: no albuma

Aizvadītajā svētdienā Pasaules kausa ceturtajā posmā kalnu riteņbraukšanā (MTB) krosa jeb XCO disciplīnā Šveices pilsētā Lencerhaidē vēsturisku pirmo uzvaru Latvijai šajā olimpiskajā sporta veidā U23 grupā izcīnīja “ZZK” komandas riteņbraucējs cēsnieks Mārtiņš Blūms, kurš apsteidza pārējos 137 konkurentus no 29 valstīm un finišēja pirmais, tādējādi vēl vairāk nostiprinot vadību pasaules kausa kopvērtējumā. Savukārt otrs “ZZK” pārstāvis cēsnieks Arnis Pētersons elites grupā 100 dalībnieku vidū ierindojās 75. vietā, portālu eDruva informēja “ZZK” komandas pārstāvis Ivars Bācis.

Viņš arī norāda, ka pasaules kausa sezona MTB Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā norisinājās otro nedēļas nogali pēc kārtas, dalībniekiem no Andoras pārbraucot uz Šveici. Ceturtajā posmā Lencerhaidē, kas pazīstama ar ziemā tur notiekošo vienu no prestižā slēpošanas seriāla “Tour de ski” posmiem, startēja arī abi vadošie “ZZK” riteņbraucēji Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons. Labāks rezultāts tika gaidīts no pasaules kausa kopvērtējumā vadībā esošā Blūma U23 grupā, kur bija jāveic septiņi apļi.

I.Bācis pastāsta, ka pasaules kausa kopvērtējumā līderis no “ZZK” sacensības uzsāka mierīgi un līdz ar to pēc pirmā apļa atradās 11. vietā, tā brīža līderim zaudējot gandrīz pusminūti. Vilmāra Tomsona audzēknis bija pareizi sadalījis spēkus un pakāpeniski kāpināja tempu, pēc otrā apļa pakāpjoties uz sesto vietu (+18 s), bet trešo apli noslēdzot jau līderpozīcijās kopā ar vēl diviem konkurentiem – tuvāko sekotāju kopvērtējumā itāli Nadiru Koledani un vācieti Maksimilianu Brandlu. Izšķirošo izrāvienu Blūms veica priekšpēdējā aplī, iegūstot 14 sekunžu pārsvaru, kas, lai arī vienu brīdi pēdējā aplī bija sarucis, tomēr finišā palika tāds pats, jo tieši pēdējo apli Mārtiņš veica visātrāk. Līdz ar to Blūms, finišējot lepnā vientulībā, izcīnīja vēsturisko pirmo uzvaru. Otrajā vietā ierindojās Brandls (+14 sekundes), kuram izdevās mūsu sportista tuvāko sekotāju kopvērtējumā Koledani atstāt trešo (+37 sekundes).

Tagad Tomsona trenētajam “ZZK” braucējam šajā sezonā Pasaules kausa posmos ir visas godalgotas vietas (Čehijā viņš bija otrais, bet pirms nedēļas Andorā trešais),un līdz ar to likumsakarīgi viņš ar 260 punktiem atrodas pārliecinošā vadībā kopvērtējumā. Viņam seko Nadirs Koledani (203 punkti), bet trešais ar 147 punktiem ir pirmā posma uzvarētājs Peters Fagerhaugs no Norvēģijas.

Tikmēr otram “ZZK” komandas braucējam Arnim Pētersonam, kurš pirmo sezonu pārgājis elites grupā un startē no tālām vietām, neizdevās atkārtot pirmā posma panākumu, kur viņš aizcīnījās līdz 20.vietai.Ja Andorā par iemeslu bija Arnim neparocīgā Augstkalne, tad šoreiz tehniskas problēmas. Elitē sacentās vairāk nekā 100 sportisti no 25 valstīm. Pirmo apli Arnis noslēdza 52. vietā, atpaliekot no līdera aptuveni pusotru minūti. Otrajā aplī Arni piemeklēja tehniskas likstas, kas lika atkāpties uz 92. vietu. Atlikušajos apļos līdz finišam Arnis parādīja savu meistarību un uzlaboja savas pozīcijas, noslēgumā ieņemot 75. vietu.

Elites grupā jau ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Nino Šurters, otrajā vietā atstājot čehu Jaroslavu Kulhaviju, bet uz trešā goda pjedestāla pakāpiena pirmo reizi karjerā kāpa Krievijas sportists Antons Sintsovs. Kopvērtējumā vadību nostiprināja Nino Šurters, otrajā vietā atrodas Francijas sportists Maksīms Maro, bet trešais ir spānis Dāvids Valero Serāno. Arnis Pētersons pēc šī posma ieņem 53. vietu, bet labākais Igaunijas braucējs Martins Loo atrodas tieši aiz Arņa – 54. vietā.

I.Bācis informē, ka nākošais PK posms notiks gandrīz pēc mēneša (5. – 6. augustā), kad sportisti dosies uz Kanādu.