Ziņas

Sports

Blūms turpina gūt panākumus kalnu riteņbraukšanā

Foto: no albuma

Pasaules kausa noslēdzošajā sestajā posmā kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā, kas norisinājās Itālijas pilsētā Valdisole, U23 vecuma grupā vīriem “ZZK” komandas riteņbraucējs, cēsnieks Mārtiņš Blūms piekto reizi sezonā iekļuva trijniekā un izcīnīja otro vietu, līdz ar to arī triumfējot sezonas kopvērtējumā un panākot šādu vēsturisku un īpašu sasniegumu, par panākumiem informē komandas “ZZK” pārstāvis Ivars Bācis.

Pēc viņa teiktā, iepriekšējos piecos posmos “ZZK” komandas braucējs Mārtiņš Blūms divas reizes bija uzvarējis, pa vienai izcīnījis otro un trešo vietu, bet tikai vienreiz palicis ārpus godalgotā trijnieka, kad ieņēma piekto vietu. Arī pēdējā posmā pasaules kausa kopvērtējumā līderis no Cēsīm pretendēja uz godalgotu vietu.

I. Bācis pastāsta, ka U23 grupas sportisti Valdisoles trasē veica ievadapli un sešus 4 km garus pamatapļus, kurā MTB krosa braucējiem bija jāpārvar kāpumi, nobraucieni, tramplīni, akmeņu sekcija un citi pārbaudījumi, sasniedza četrus kilometrus. Ievadapli Vilmāra Tomsona audzēknis noslēdza līderpozīcijā, tiesa tuvākie sekotāji bija kopā ar mūsu sportistu. Pirmajā lielajā aplī cēsnieks un viņa sīvākais konkurents pasaules kausa kopvērtējumā Nadirs Koledani no Itālijas pamazām atrāvās no sekotājiem – Petera Fagerhauga (Norvēģija), Georga Egera (Vācija) un citiem. Otrajā aplī līderpozīcijās nostiprinājās mājinieks Koledani, kamēr Mārtiņš stabili brauca otrajā vietā 12 sekundes aiz itāļa, bet 46 sekundes priekšā trešajā vietā esošajam Fagerhaugam.

Atlikušajā trases daļā Blūms vairāk centās nosargāt otro vietu, kas viņam dotu pārliecinošu uzvaru kopvērtējumā, nevis dzenās pakaļ līderim. Trešajā vietā braucošais norvēģis atpalika aptuveni minūti, līdz ar to latvieša otro vietu. Tā kā nekas nemainījās, tad Koledani svinēja uzvaru, trasē pavadot 1 stundu 24 minūtes un 34 sekundes un par minūti un 4 sekundēm apsteidzot otrajā vietā finišējušo Mārtiņu Blūmu. Līdz ar to “ZZK” sportistam tā bija piektā godalgotā vieta šajā sezonā.