Ziņas

Sports

Blūms izcīna 4.vietu Eiropas U23 čempionātā MTB XCO

Foto: no albuma

“ZZK” komandas riteņbraucējs cēsnieks Mārtiņš Blūms vakar Itālijas pilsētā Darfo Boario Terme notikušajā Eiropas čempionātā kalnu divriteņu jeb MTB Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā U23 grupā vairāk nekā 60 dalībnieku vidū izcīnīja 4.vietu. Tā ir Latvijas kalnu riteņbraucēju augstākā vieta šāda mēroga čempionātos. Tikmēr otrs “ZZK” pārstāvis cēsnieks Arnis Pētersons pirmajā čempionātā elites grupā par spīti tehniskajām problēmām spēja apsteigt gandrīz pusi un finišēt 35.vietā, informē “ZZK” pārstāvis Ivars Bācis.

Viņš arī pastāsta, ka Itālijā Eiropas čempionātā MTB XCO dalībniekiem bija sagatavota trase ar stāviem nobraucieniem un kāpumiem. U23 grupai 4,1 km aplis bija jāveic piecas, bet elitei sešas reizes. Latvijas godu Eiropas čempionātā aizstāvēja abi vadošie Latvijas kalnu riteņbraucēji – Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons, kuros lielu darbu ieguldījis treneris Vilmārs Tomsons un kuru treniņprocesu, inventāru un dalību pasaules kausa posmos nodrošina “ZZK”.

Kā pastāsta I.Bācis, distances pirmajā pusē izveidojās līderu kvartets, kurā ietilpa itāļi Džiole Bertolini un Nadirs Kolledani, dānis Simons Andreasens, kā arī pasaules kausa līderis Mārtiņš Blūms. Taču turpinājumā mūsu sportists nobraucienā, lai iegūtu nelielu pārsvaru pār sekotājiem, izvēlējās taisnāko un reizē tehniski sarežģītāko ceļu, taču diemžēl cēsnieka ritenis slapjajā trasē izslīdēja, kā rezultātā nācās zaudēt vērtīgās sekundes un atpalikt no pārējiem trim vadošās grupas braucējiem, kas izvēlējās drošāko un nedaudz garāko apvedceļu. Turpinājumā Blūms pakāpeniski tuvojās trešajā vietā dānim Andersenam, taču arī pēdējā aplī mūsu riteņbraucējam sanāca saslīdēt, līdz ar to beigās viņš ieņēma 4.vietu, uzvarētājam zaudējot pusotru minūti. Lai arī medaļa bija reāla un tuvu bet līdz medaļai pietrūka 17 sekundes. Par Eiropas čempionu kļuva Džiole Bertolini, trasē pavadot 1:13:16 un par sešām sekundēm apsteidzot tautieti Kolledani, kurš no tautieša atpalika par sešām sekundēm.

Savukārt elites grupā Arnis Pētersons, 65 dalībnieku vidū startējot no beigu daļas, līdz pirmā apļa beigām aizcīnījās līdz pat 20. vietai. Turpinājumā tika pārsista velosipēda riepa, kā rezultātā tika zaudētas daudzas pozīcijas, un nācās atkal no beigu daļas kāpt uz augšu. Lai arī vēlāk netika bez tehniskām problēmām, tomēr cēsnieks parādīja cīnītāja raksturu un pakāpeniski uzlaboja pozīcijas, finišā iebraucot 35.vietā un uzvarētājam zaudējot 9 minūtes. Par Eiropas čempionu kļuva šveicietis Florians Vogels, kurš par 10 sekundēm apsteidza titulēto francūzi Žiljēnu Absalonu. Trešā vieta elites grupā tika vācietim Manuelam Fumicam (+ 40 sekundes).