Ziņas

Sabiedrība

Bīstamais vīruss neapstājas

Atklāto “Covid-19” gadījumu skaits no 31.janvāra līdz 8.februārim visvairāk palielinājies Līgatnes, Raunas un Priekuļu novadā. 14 dienu kumulatīvais rādītājs Līgatnes novadā 8.februārī bija 32 kovida slimnieki (31.janvārī – 13), Raunas novadā 24 (31.janvārī seši), Priekuļu – 32 (21), liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Vislielākais kovida slimnieku skaits patlaban ir Cēsu un Amatas novadā, attiecīgi 69 un 67 (31.janvārī 58 un 59). Vecpiebalgas novadā reģistrēti 13 aktīvi “Covid-19” gadījumi, Pārgaujas novadā deviņi, Jaunpiebalgas novadā pēc 8.februāra SPKC ziņām nebija neviena “Covid-19” gadījuma.

Līgatnes, Raunas, Amatas novadā “Covid-19” gadījumu skaita palielināšanās saistīta ar inficēšanos sociālās aprūpes centros. “Druva” jau rakstīja par biedrības “Labāka rītdiena” aprūpes centru “Sērmūkši”, kur atkārtoti konstatēts jaunais vīruss, pagājušajā nedēļā tas uzliesmoja Līgatnes Senioru mājā, šonedēļ saņemta informācija, ka “Covid – 19” skāris pansiju “Rauna”. Kā pastāsta Raunas domes vadītāja Evija Zurģe, saslimušie ir gan klienti, gan darbinieki.

“Tagad svarīgākais, lai klienti nepaliek bez aprūpes. Ir aicināti brīvprātīgie, bet aprūpēt gulošus cilvēkus ir jāmāk,” saka novada vadītāja, uzsverot, ka pansijā bija ievēroti visi drošības noteikumi. Neviens darbinieks, kurš jutās nevesels, uz darbu nenāca. Sasirgušajiem slimība nav sākusies ar saaukstēšanās simptomiem, drīzāk kā rota vīruss.
“Pašvaldība palīdzēs pansijai, kā tas iespējams,” saka novada vadītāja. Pansijā “Rauna” ikdienā dzīvo līdz 60 iemītnieku.