Ziņas

Sabiedrība

Bijusī poliklīnika atdzīvojas

Pārvērtības. “Betas Nama” geštaltterapeiteFoto: Māra Majore - Linē

Pārmaiņas piedzīvojis bijušās poliklīnikas nams Cēsīs, Palasta ielā, iegūstot jaunus iemītniekus. Ēkas otrajā stāvā darbu uzsācis “Betas Nams”, kurā pieredzējuši speciālisti palīdz tikt galā ar dažādām psiholoģiskām un arī fiziskām grūtībām gan lieliem, gan maziem.

Šādi bijušās poliklīnikas ēka ieguvusi otro elpu. Par to liels prieks ir arī SIA “Cēsu klīnika” valdes priekšsēdētājai Ingūnai Liepai. Viņa „Druvai” atgādināja, ka no 2010. gada pakāpeniski notika klīnikas medicīnas pakalpojumu pārcelšana no bijušās poliklīnikas ēkas Palasta ielā uz Cēsu klīnikas telpām Slimnīcas ielā. Pērn bijušajā poliklīnikā darbu beidza arī reģistratūra, šādi simboliski noslēdzot pārvākšanos. Daudzas telpas Palasta ielā palika tukšas. Tomēr aizvien

ēkas pirmajā stāvā atrodas Cēsu klīnikas Garīgās veselības centrs, kur strādā ārsti – psihiatri, narkologs, bērnu psihiatrs, tur atrodas arī Garīgās veselības centra dienas stacionārs. Turklāt bijušajā poliklīnikā vēl atrodas arī tuberkulozes un plaušu slimību kabinets. I. Liepa skaidro, ka pakāpeniski plānota arī plaušu slimību kabineta un Garīgās veselības centra pārcelšanās uz klīnikas telpām.

“Betas Nama” geštaltterapeite, psihoterapeite Aija Baha – Velvele un mākslas terapeite Iveta Jermolājeva, rādot jaunās telpas, ir priecīgas par paveikto. Telpas tagad “Betas Namam” ir ievērojami plašākas, salīdzinot ar iepriekšējo mītnes vietu. Tas sniedz iespēju arī papildināt piedāvāto pakalpojumu klāstu. Bijušās poliklīnikas otrā stāva gaiteņus un kabinetus “Betas Namam” izdevies pārvērst – atmosfēra tagad ir daudz mājīgāka, gaišāka un, varētu teikt, pat rotaļīgāka.

A. Baha – Velvele un I. Jermolājeva atklāj, ka nākotnes plānos ir “Betas Namu” reģistrēt ārstniecības iestāžu reģistrā. Plānu, kas saistīti ar jauno mājvietu, darbiniekiem ir daudz, tai skaitā semināru organizēšana un sadarbības attīstīšana, piemēram, ar biedrību „Brīnummāja”, ar ko jau izveidojusies cieša sadarbība vairāku nometņu organizēšanā un citās aktivitātēs.

Māra Majore – Linē