Ziņas

Sabiedrība

Bijušais aizsardzības ministrs pārmaiņas vērtē pozitīvi

Apmeklējums sākās ar piemiņas naglas iedzīšanu skolas karoga kātā, kas, kā skaidroja Ģ. Kristovskis, bijis viņa neizpildītais parāds pret skolu. Pēc tam viņš uzrunāja kursantus, atzīdams, ka uz Cēsīm allaž ir prieks atbraukt.

“Cēsu nozīme Latvijas vēsturē ir ievērojama, it īpaši Lāčplēša dienā to ir svarīgi atcerēties. Jaunu akcentu Latvijas armijas vēsturē iezīmē Instruktoru skola, kas sagatavo armijai profesionālus kadrus,” teica Ģ. Kristovskis.

Tad bijušo aizsardzības ministru iepazīstināja ar Instruktoru skolu, tās mērķiem, uzdevumiem un līdz šim jau paveikto. Nelielu prezentāciju par skolu sniedza kapteinis Dmitrijs Oreškins, atgādinot, ka Instruktoru skolas uzdevums kopš izveidošanas brīža palicis nemainīgs – nodrošināt NBS ar augsti kvalificētu profesionālu instruktoru korpusu. Pēc prezentācijas Ģ. Kristovskis atzina, ka bijis patīkami dzirdēt par paveikto.

“Atcerējos daudzās sēdes, kas bija veltītas skolas izveidei, un tagad ar gandarījumu varu secināt, ka tā attīstās tālāk. Droši varu teikt, ka Latvija instruktoru apmācībā ir panākusi lielu progresu,” teica bijušas aizsardzības ministrs.