Ziņas

Redzeslokā

Bibliotekāres pilnveido digitālās prasmes

Mācībās. Cēsu Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Annija Holtere un maketētāja Marta Martinsone-Kašs māca bibliotekārēm jaunākās tehnoloģijas, ko varēs izmantot ikdienas darbā.Foto: no albuma

Cēsu Centrālajā bibliotēkā 23 novada pagastu bibliotekāres mācībās apguva ikdienas darbā nepieciešamās iemaņas ar jaunākajām tehnoloģijām.

“Tas bija bibliotekāru pašu ierosinājums, ka tādas mācības vajadzīgas. Pirms vairākiem gadiem notika līdzīgas, bet pa šo laiku daudz mainījies,” stāsta bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Annija Holtere. Tā kā bibliotekāra ikdienā ir darbs ar informāciju, tās sagatavošana un pasniegšana vizuālajos publicitātes materiālos ir ļoti svarīga.

“Katrs publicitātes materiāls ir vizītkarte. Kāda vizuāli izskatīsies afiša, kā veidot vienotu stilu, cik korekts tajā teksts – tās ir zināšanas, kas nepieciešamas,” uzsver K. A. Holtere. Viņa kopā ar bibliotēkas maketētāju Martu Mar­tin­­so­ni-Kašs mācīja izmantot tiešsaistes programmu “Canva”.

“Šo programmu var izmantot, lai sagatavotu  dažādus informatīvus materiālus. Bibliotekāres atzina, ka praktiskās nodarbības iedrošināja, atliek tikai būt pacietīgām un darīt,” saka Cēsu Cen­trālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste un piebilst, ka interesanti bijuši katras mācību dalībnieces izstrādātie vizuālās publicitātes materiāli.

Taurenes bibliotēkas vadītāja Ineta Rūnika uzsver, ka zināšanas un prasmes ir gan jāatjauno, gan jāpapildina. “Tas, ko mācījos, jāizmanto praksē. Tiesa gan, pagaidām, ieskatoties pierakstos, kamēr viss kļūs pašsaprotams,” saka taureniete un piebilst, ka tiešsaistes programma “Canva” ļoti noderēs, veidojot afišas gan par jaunākajām grāmatām, gan pasākumiem, izstādēm. “Vienmēr taču gribas, lai ir skaisti un saturīgi,” teic I.Rūnika.