Ziņas

Sports

Biatlons turpinās

Austrijas pilsētā Obertilliahā noslēdzies jauniešu un junioru Pasaules čempionāts biatlonā, kurā Latvijas izlases sastāvā startēja Cēsu Sporta skolas audzēkne Signe Miķelsone.

10 km individuālajā distancē Signei 11 kļūdas šaušanā, kas neļāva cerēt uz augstu vietu, un finišā 91.vieta 96 dalībnieču konkurencē. Sešu kilometru sprinta distancē neveiksmīga bija šaušana guļus, kur neaizvērti palika trīs mērķi, tātad trīs soda apļi. Šaujot stāvus, tikai viena kļūme, bet rezultātā 84.vieta starp 99 dalībniecēm.

Čempionāts noslēdzās ar 3×6 km stafeti, kurā Latvijas izlasei 16.vieta 22 komandu konkurencē. Signe sāka pirmā, šautuvēs izmantoja trīs rezerves patronas un stafeti nodeva 19.vietā. Līva Šahno iztika ar divām papildu patronām, paceļot komandu uz 17.vietu, bet Solvita Maļina, izmantojot trīs rezerves patronas, spēja apsteigt Igaunijas izlasi, finišējot 16.vietā.

Aizvadītās nedēļas nogalē turpinājās sezona arī Pasaules kausā biatlonā. Baiba Bendika starp Pasaules čempionātu un šo PK posmu vēl paspēja pārbaudīt spēkus Pasaules čempionātā slēpošanā 10 km brīvā stila distancē. Tā viņai bija debija distanču slēpošanā šāda mēroga sacensībās. Lai startētu pamatsascensībās, B. Bendikai vispirms bija jāstartē kvalifikācijā, kur viņa uzrādīja labāko rezultātu. 10 km brīvajā stilā ar intervāla startu sievietēm Baiba pēdējos kilometros no piektā desmita vidus pakāpās vairākas pozīcijas un 88 dalībnieču vidū ieguva 35.vietu, uzrādot Latvijas labāko rezultātu Pasaules čempionātos.

Sestdien un svētdien viņai bija starts biatlonā. Sprintā viņa ieņēma 59.vietu, cerības uz augstu vietu zuda stāvus šaušanā, kur četras kļūdas. Četras kļūdas arī iedzīšanā, tomēr tas neliedza finišēt 39.vietā. Pasaules kausa kopvērtējumā viņai šobrīd 42.vieta.