Ziņas

Sports

Biatlonistu veiksmīgā vasara

Starts. Tūlīt distancē dosies V17 grupas dalībnieks Rūdolfs Raudziņš, kurš apliecināja, ka arī šajā vecuma grupā būs starp vadošajiem. Foto: Jānis Gabrāns

Nedēļas nogalē uz starta atkal stājās biatlonisti, lai piedalītos sacensībās Cēsu pusē un Igaunijas čempionātā.

Balvas sadalītas

Tradicionālā slēpošanas – biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņā vasaras biatlonā dalībniekiem vienas dienas laikā piedāvāja iespēju piedalīties pat divās distancēs. Dalībnieku rindas olimpiskā centra “Cēsis” slēpošanas – biatlona kompleksā bija nedaudz retākas, jo Igaunijā notika valsts čempionāts, bet tas nemazināja cīņas sparu, īpaši jaunākajās vecuma grupās.

Cēsu Sporta skolas audzēkņi, kuriem vasara pagājusi treniņos, pierādīja, ka laiks nav tērēts velti. Vispirms notika sacensības individuālajā distancē uz rolleriem.

V19 grupā 3.vietu izcīnīja Rūdis Bišers. Lai arī šāva precīzāk par sāncenšiem, četrās šautuvēs nesašauti palika pieci mērķi, distancē nedaudz pietrūka ātruma, lai kāptu uz kāda no augstākajiem goda pjedestāla pakāpieniem.

Pārliecinošu uzvaru V17 grupā svinēja Rūdolfs Raudziņš, otrās vietas ieguvēju apsteidzot par vairāk nekā divām minūtēm. Šaušana šoreiz pievīla, no 15 mērķiem seši palika nesašauti, bet Rūdolfs parādīja, ka distancē ir ļoti ātrs. Savā grupā startēja kā trešais, bet jau līdz pirmajai šau­tuvei bija apsteidzis dalībniekus, kuri startēja pirms viņa. Pirmajā guļus šautuvē nesašauti divi mērķi, stāvus šautuvē – viens, bet otrajā guļus šaušanā neaizvērti palika trīs. Pēc finiša viņš atzina, ka, iespējams, vainojams vējš, kas dažbrīd šautuvē bija gana spēcīgs. Taču kopumā savu sniegumu viņš vērtēja pozitīvi: “Šīs sacensības bija labs treniņš svētdienas startam Igaunijā, un vēl jau Latvijas kausa otrais posms septembra beigas. Starp treniņiem vajag arī kādas sacensības, lai šādā režīmā pārbaudītu savu sniegumu.”

R. Raudziņam šis ir pirmais gads V17 grupā un pirmais gads, kad jāveic arī šaušana stāvus. Viņš neslēpj, ka sākums ir grūts, bet ar katru treniņu, katrām sacensībām sniegums uzlabojas: “Arī šodien, kā izrādījās, stāvus sašāvu vislabāk. Stāvus šaušanā svarīgākais ir “savaldīt” plinti, lai nav jātērē ilgs laiks tēmējot. Pieļauju, ka šogad varbūt vēl rezultāti nebūs tik labi kā pērn, bet ceru, ka spēšu ātri pielāgoties jaunajam.”

S17 grupā Patrīcija Ozoliņa, lai arī kļūdījās tikai vienreiz, tomēr palika otrajā vietā. Trešajā vietā Estere Piksone (SK ASM/ Priekuļi), kurai šī ir debijas sezona biatlonā. Kā atzina treneris Ilgonis Pogulis, šis Esterei ir pirmais gads, kad rokās ņemta šau­tene, tā saņemta tikai šajā vasarā, tāpēc sportistei jādod laiks, lai aprastu. Trijās šautuvēs tika pieļautas deviņas kļūdas, taču solis bija pietiekami ātrs, un rezultātā trešā vieta.

V15 grupā 2.vietā Ernests Skride, bet S15 grupā 6. – Annija Krieviņa.

U13 grupā kross – masu starts ar šaušanu. Puišu konkurencē visprecīzāk šāva Gustavs Bērziņš, kuram tikai viens nesašauts mērķis un rezultātā izcīnīta uzvara. Trešajā vietā Gustavs Spolītis, 5. – Artūrs Zaķis. Arī meiteņu konkurencē dominēja mājnieces. Ar vienu kļūdu šautuvēs uzvarēja Adele Šlēžiņa, 3. Zane Salmiņa, aiz viņas vēl trīs CPSS audzēknes: Nellija Puriņa, Elza Krastiņa un Sendija Dūmiņa.
Šajā U13 vecuma grupā jaunie sportisti sacentās arī krosā bez šau­šanas. Zēniem uzvarēja Rinalds Zaļaiskalns, 4. Kristers Bašķers, bet meitenēm pirmā Rebeka Martinova, otrā Marta Brence, 6. Annija Brokāne.

Sacensību noslēgumā dalībniekiem ir iespēja sacensties mini­sprintā ar kopējo startu. Dis­tancē jāveic divi 400 m apļi ar vienu guļus šautuvi, kurā biatlonists var izmantot  neierobežotu patronu skaitu, lai sašautu visus piecus mērķus. Taču tas jāpaveic noteiktajā kontrollaikā – piecās ­­­­­­­­minū- tēs-, kas ne visiem dalībniekiem izdevās.

V17 grupā uzvarēja R. Rau­dziņš, finišējot pēc divām minūtēm 43,1 sekundes, par trim sekun­­­dēm apsteidzot konkurentu no Daugavpils.
S17 grupā otrajā vietā P. Ozo­liņa, trešajā – E. Piksone. V15 grupā 4. – A. Skride.

Cēsnieki Igaunijā

Igaunijas lielākajā slēpošanas – biatlona kompleksā Otepē aizvadīts šīs valsts čempionāts vasaras biatlonā. Pirmajā dienā dalībnieki sacentās sprintā, otrajā – distancē ar kopējo startu. Kā jau ierasts, Igaunijā labprāt startē arī Latvijas biatlonisti, viņu vidū arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi.

Sprintā S17 grupā 3.vietā Stella Bleidele, kura šāva precīzāk par konkurentēm, taču ātrumā zaudēja divām Igaunijas sportistēm, un šoreiz bronzas medaļa.  S19 grupā pārliecinošu uzvaru svinēja Estere Volfa (0+2), bet trešajā vietā Elza Bleidele (2+2). Pa­visam nedaudz līdz labāko sešniekam pietrūka Elizabetei Slo­tiņai.

Masu startā S17 grupā 5.vietā S. Bleidele, bet S19 grupā mūsu biatlonistes šoreiz samainījās vietām, uzvarēja E. Bleidele, bet E. Volfa – trešā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *