Ziņas

Sports

Biatlonistu vasara aizvadīta

Startā. Distancei ar kopīgo startu Latvijas čempionātā vasaras biatlonā gatavojas A grupas biatlonisti un biatlonistes. Ar 59.numuru Elza Bleidele, ar 62. Estere Volfa. Šajā distancē viņām attiecīgi trešā un ceturtā vieta, bet otrajā dienā Elza svinēja uzvaru, Esterei sudraba godalga.Foto: no albuma

Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēkņi no Latvijas čempionāta vasaras biatlonā 3.kārtas sacensībām mājās pārveduši vairākas godalgas un arī čempionu titulus.

Sacensības notika Madonā, Smeceres sila sporta kompleksā, ar tām pielikts punkts šai biatlona vasarai. Blakus Latvijas biatlonistiem uz starta stājās arī Lietuvas sportisti, jo šis vienlaikus bija arī Lietuvas atklātais čempionāts.

Sportistiem šoreiz kā papildu pārbaudījums bija spēcīgais vējš, kas jūtami ietekmēja šaušanas rezultātus. Ne vienam vien biatlonistam aizvērtu mērķu bija mazāk par neaizvērtajiem, bet, kā saka, apstākļi visiem bija vienādi.

Pirmajā dienā sacensību programmā bija masu starts uz rolleriem. Sieviešu konkurencē uzvarēja mūsu Baiba Bendika, pieļaujot deviņas kļūdas šau­tuvē. Sportiste atzina, ka joprojām cīnās ar kļūdām šautuvē, šoreiz startu apgrūtinājis arī stiprais un mainīgais vējš, tomēr, neskatoties uz daudzajām kļūdām šaušanā, ar ātrumu trasē izdevies kompensēt zaudēto.

Jaunietēm A grupā bronzas godalga Elzai Bleidelei, aiz viņas – Estere Volfa.

B grupā jauniešiem otrajā vietā Ričards Lošins, 4. Rūdis Bišers. Jaunietēm šajā grupā bronzas godalga Eliza­betei Slotiņai.

C grupā jauniešiem sudraba medaļa Rūdol­fam Raudziņam, bet meitenēm šajā grupā uzvarēja Stella Bleidele.

Jaunākajā D grupā pirmajā dienā intervāla starts uz rolleriem bez šaušanas. Zēniem divas pirmās vietas ieņēma Talsu un Madonas jaunie sportisti, aiz viņiem četri CPSS audzēkņi: Artūrs Zaķis, Gustavs Bērziņš, Gustavs Zauriņš un Jānis Dreimanis. Meiteņu konkurencē dominēja Madonas Sporta skolas audzēknes, mūsējām neizdevās iekļūt sešniekā.

Otrajā dienā programmā individuālā distance – kross. Sieviešu konkurencē atkal pirmā bija B. Bendika, četrās šautuvēs kļūdoties četras reizes un Lietuvas biatlonisti Nataļju Kočerginu apsteidzot par vairāk nekā trīs minūtēm.

A grupā jaunietēm CPSS audzēknēm dubult­uzvara. Čempiones tituls E. Bleidelei, kura šautuvēs kļūdījās tikai trīs reizes. Vērts atzīmēt, ka, ņemot vērā A grupu, junioru un pieaugušo rezultātus, labāk par Elzu šāva tikai viens biatlonists – Edgars Mise, kuram divas kļūdas. Pārējiem biatlonistiem palika četri un vairāk neaizvērti mērķi. Sudraba god­alga jaunietēm A grupā E. Volfai. Sestajā vietā Matilde Sproģe.

B grupā jauniešiem tūlīt aiz goda pjedestāla R. Lošins un R. Bišers, bet jaunietēm 5.vietā E. Slotiņa.

C grupā jauniešiem uzvarēja R. Raudziņš, bet jaunietēm 4.vietā S. Bleidele, 5. Amēlija Zaķe.

D grupas zēni un meitenes sacentās krosā ar kopēju startu. Puišiem 2.vietā Armands Gulbis, 6. Endijs Liepiņš. Bet meitenēm otra ātrākā bija Annija Krieviņa.

Biatlonistu vasaras sacensību sezona beigusies, bet CPSS jaunieši, arī minētie godalgoto vietu ieguvēji, šīs nedēļas nogalē startēs Latvijas čempionāta rollerslēpošanā noslēguma posmā, kurā būs stafetes un biatlons.