Ziņas

Sports

Biatlonistu rindas patukšas

Starts. Cēsu Sporta skolas audzēknis Reinis Upens (55.numurs) C grupā startē individuālajā distancēFoto: Māris Buholcs

Slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” aizvadītas pirmās kārtas sacensības biatlonā jauniešiem un junioriem. Jāatzīst, ka īsta mačošanās gan nesanāca, jo dalībnieku rindas bija ļoti patukšas. Dažās grupās pat nesanāca pilns goda pjedestāls, un tas liek ar bažām raudzīties uz Latvijas biatlona nākotni. Nelielajā dalībnieku skaitā gan vainojams arī neveiksmīgi saliktais sacensību kalendārs, jo šajā laikā notiek Eiropas jaunatnes olimpiskās dienas, kur startē arī labākie jaunie biatlonisti un slēpotāji. Tur ir arī vairāku klubu un sporta skolu treneri, kuri tādējādi savus audzēkņus nevarēja atvest uz sacensībām Priekuļos. Tā sacensībās nepiedalījās neviens biatlonists no Daugavpils, Aizkraukles. Tomēr, kā saka, pārdomas par biatlona nākotni paliek.

Bet tie, kuri piedalījās, jau nav pie tā vainīgi un savas vietas izcīnīja godam. Arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi.

Pirmajā dienā biatlonisti sacentās sprinta distancē. Jauniešiem A grupā trešajā vietā Kristiāns Deičs, par kuru ātrāki bija divi Alūksnes biatlonisti.

B grupā jaunietēm uzvarēja Nora Osīte, otrajā vietā Ilona Upena. Jauniešiem šajā

grupā risinājās tāds kā Cēsu Sporta skolas audzēkņu čempionāts, jo citu sporta skolu dalībnieku šajā grupā nebija. Uzvarēja Kristers Slavēns, otrais – Rūdis Balodis, trešais – Uldis Sļadzevskis, bet tūlīt aiz viņa Niklāvs Eglītis.

C grupā jauniešiem uz goda pjedestāla nebija cēsnieku. Reinis Upens ierindojās ceturtajā vietā, bet sestajā – Mikus Cimdiņš. C grupā jaunietēm Rebeka Raiska palika piektajā vietā.

Otrajā dienā biatlonisti sacentās individuālajā distancē. B grupā jaunietēm arī šoreiz pirmā N. Osīte, otrā – I. Upena. Arī jauniešiem trijnieks tāds pat kā dienu iepriekš – K. Slavēns, R. Balodis, U. Sļadzevskis.

C grupā meitenēm 4.vietā R. Raiska, bet zēniem 5. – Artis Zvaigznītis, 6. – R. Upens.

A grupā trešais K. Deičs, bet junioru grupā 4. – J. Slavēns.

Atgādinām, ka šajā nedēļā notiekošajā Eiropas jaunatnes olimpiādē Austrijā un Lihtenšteinā startē arī vairāki mūsu jaunie sportisti. Vakar slēpošanā startēja Dzintars Daļeckis un kalnu slēpotājs Žaks Gedra no sporta kluba “Ziemeļpols”, bet šodien biatlons, kurā uz starta izies Annija Sabule, Krista Razgale un Alvis Šķēps.

Jānis Gabrāns