Ziņas

Sports

Biatlonistiem medaļas pašmāju trasē

Precīzi. Cēsu Sporta skolas audzēknis Rūdolfs Raudziņš divās dienās svinēja divas uzvaras V15 grupā un abās dienās ugunslīnijās bija precīzāks par saviem konkurentiem. Foto: Agris Veckalniņš

Olimpiskā centra “Cēsis” slēpošanas un biatlona kompleksā aizvadītas Latvijas kausa 2.kārtas sacensības biatlonā.

Lai arī nedēļas vidū visus māca bažas, vai pavasarīgais laiks netraucēs sacensību norisei, ziema nāca talkā, atsūtot gan sniegu, gan salu, kas ļāva sagatavot trases, un sacensības notika, kā plānots.
Uz starta stājās gandrīz 150 sportisti, visvairāk jaunākajās grupās, kurās zēni un meitenes sacentās tikai slēpošanā bez šau­šanas. Kā ierasts, savā trasē startēja daudzi Cēsu Sporta skolas audzēkņi, izcīnot iespaidīgu medaļu ražu: divās dienās 20 dažāda kaluma medaļas.

Pirmajā dienā notika sacensības sprintā. Zēniem jaunākajā, V13, grupā zelta medaļa aizceļoja uz Madonu, bet divas nākamās palika mājniekiem: otrajā vietā Gustavs Bērziņš, trešajā – Artūrs Zaķis. Līdzīga situācija arī meiteņu S13 konkurencē. Uzvarēja Madonas sportiste, otrajā vietā Nellija Puriņa, trešajā – Sendija Dūmiņa. Piektajā vietā Adele Šlēziņa.

V15 grupā pārliecinošu uzvaru svinēja Rūdolfs Raudziņš. Viņš vienīgais no šīs grupas dalībniekiem šāva bez kļūdām, kas ļāva izcīnīt 1.vietu, tuvāko sekotāju apsteidzot par minūti un 17 sekundēm. 5.vietā Ernests Skride, kuram nesašauti palika pieci mērķi.

S15 grupā otrajā vietā Amēlija Zaķe, uz zeltu neļāva pretendēt sešas kļūdas šautuvēs. 5.vietā Laura Alziņa.

Pie uzvaras tika Stella Bleidele S17 grupā, kurai nesašauti palika divi mērķi. S19 grupā trešajā vietā Elizabete Slotiņa. Var minēt, ka divas spēcīgākās šīs grupas sportistes Estere Volfa un Elza Bleidele šobrīd atrodas Itālijā, kur norisinās Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskais festivāls.

S22 grupā otrajā vietā Ieva Vaļska, trešajā – Signe Miķel­sone.

Otrajā dienā visās grupās sacensības ar kopēju startu. V13 grupā G. Bērziņam arī šoreiz otrā vieta, bet A. Zaķis finišēja piektajā vietā. Meitenēm S13 grupā 2.vietā S. Dūmiņa, trešā – A. Šlēziņa.
V15 grupā otro zelta godalgu šajā kausa posmā izcīnīja R. Raudziņš. Lai arī šoreiz trijās šau­tuvēs pieļautas divas kļūdas, viņš vienalga bija precīzākais šāvējs, kas deva pārliecinošu uzvaru.

S15 grupā uzvaru svinēja A. Zaķe, bet L. Alziņai 6.vieta. S17 grupā otrajā vietā Keitija Naprejenko, bet trešā – S. Blei­dele. S19 grupā trešā E. Slotiņa, bet S22 grupā uzvarēja S. Miķelsone, otrā – I. Vaļska.
Jau pavisam drīz biatlonisti atkal pulcēsies olimpiskā centra “Cē­sis” trasē, jo nākamās nedēļas nogalē te notiks Latvijas čempionāta 1.kārta.