Ziņas

Sports

Biatlonistiem gaidāma ļoti svarīga sezona

Labākie. Cēsu Sporta skolas audzēkņi, A grupas jaunieši, vispārīgās fiziskās sagatavotības sacensību kopvērtējumā aizņēma visu goda pjedestālu: uzvarēja Alvis Šķēps, otrais - Rūdis Balodis, trešais - Kārlis Liepiņš.Foto: NO ALBUMA

Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona kompleksā aizvadītas pirmās pārbaudes sacensības biatlonistiem: Latvijas kauss vasaras biatlonā – vispārīgā fiziskā sagatavotība. Gandrīz simts biatlonisti dažādās vecuma grupās parādīja savu varējumu četros pārbaudījumos – skriešanā, septiņsolī, spēka vingrinājumā un šaušanā.

Pārbaudījumos varēja redzēt gandrīz visus Latvijas biatlonistus, izņemot līderi Andreju Rastorgujevu, kurš sezonai gatavojas individuāli. Interesanti, ka vīriešu konkurencē startēja arī pieredzējušais Ilmārs Bricis. Jau aizvadītās sezonas noslēgumā izskanēja, ka viņš varētu atgriezties sacensību apritē, jo gaidāmā sezona ļoti svarīga Latvijas izlasei, tajā tiks krāti punkti 2018.gada Ziemas olimpiskajām spēlēm. Pats sportists uz jautājumu, vai atgriežas biatlona apritē, atbildēja nedaudz izvairīgi: “Kad pienāks ziema, to redzēsim, bet pagaidām trenējos kopā ar citiem. Šobrīd grūti spriest par sportisko līmeni, jo treniņi ir viens, bet reālo situāciju parādīs pirmās nopietnākās sacensības. Iekšēji esmu gatavs, kā būs patiesībā – rādīs laiks.”

Latvijas izlases galvenais treneris Vitālijs Urbanovičs pastāstīja, ka izlasei jau rit otrā nometne un gatavošanās sezonai sākusies maija vidū. Viņš atzīst, ka skats uz gaidāmo sezonu ir optimistisks, bet, kāda tā būs, par to šobrīd nevar spriest: “Mūs gaida ļoti atbildīga sezona, jāieņem vismaz 20.vieta nāciju vērtējumā, tad uz olimpiskajām spēlēm varēs doties pieci sportisti. Ja paliekam aiz šīs robežas – tikai viena vieta. 20.vieta ir reāla, bet tas nenāks viegli, katrs punkts būs no svara, par katru būs jācīnās. Katrā pasaules kausa posmā jācenšas paņemt maksimumu, atceroties, ka arī sāncenši domā tieši tāpat. 20.vieta būtu svarīga ne tikai dalībai olimpiskajās spēlēs, bet arī Latvijas biatlonam.”

Sezonas nozīmīgumu “Druvai” uzsvēra arī Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka: “No savām ambīcijām – olimpiādē startēt ar vīriešu komandu stafetē – neesam atteikušies, un jau pagājušās sezonas rezultāti rāda, ka esam uz pareizā ceļa. Izveidojot nopietnu treneru komandu no mūsu pieredzējušajiem speciālistiem, cenšoties nodrošināt atbilstošu treniņu plānu, tas dod rezultātu.

Prieks, ka mūsu talantīgais biatlonists Ilmārs Bricis pieņēmis lēmumu vēlreiz apliecināt savu varējumu, startējot sacensībās un nākot talkā Latvijas izlasei. Protams, viņam būs jākvalificējas startiem pasaules kausā, bet, ja sportists tā nolēmis, zinot viņa mērķtiecību, visam vajadzētu izdoties. No Ilmāra ikvienam ir, ko mācīties. Tas arī uzlabos veselīgo konkurenci par vietu izlasē, no tā ieguvēji būs visi: gan biatlons, gan līdzjutēji.

Pozitīva ziņa arī sieviešu biatlona līdzjutējiem, jo treniņus atsākusi Žanna Juškāne. Tas svarīgi, jo varēsim startēt jauktajā stafetē, kas arī dod punktus kopējai ieskaitei. Sevi treniņos labi parāda Inga Paškovska, Anda Muižniece, un var teikt, ka arī sievietēm ir iekšējā konkurence. Pagājušās sezonas B. Bendikas lieliskais sniegums kalpoja kā labs stimuls arī citām. Redzam, ka jauno biatlonistu netrūkst, viņi skatās uz mūsu labākajiem, un viņu centieni ir jāatbalsta.”

Vispārīgās fiziskās sagatavotības sacensībās labi startēja arī Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēkņi. Īpaši jāatzīmē A grupas jaunieši, kuri kopvērtējumā aizņēma visu goda pjedestālu. Uzvarēja Alvis Šķēps, otrais – Rūdis Balodis, trešais – Kārlis Liepiņš. Viņi dominēja arī atsevišķos vingrinājumos, tikai skriešanas disciplīnā goda pjedestālu dalot ar vēl kādu citu. Ātrākais bija A. Šķēps, trešais – R. Balodis, ceturtais – K. Liepiņš. Septiņsolī 1.- A. Šķēps, 2. – K. Liepiņš, 3. – R. Balodis; spēka vingrinājumā: 1. – R. Balodis, 2. – A. Šķēps, 3. – K. Liepiņš; šaušanā: 1. – R. Balodis, 2. – A. Šķēps, 3. – K. Liepiņš.
Vīriešu konkurencē kopvērtējumā uzvarēja Roberts Slotiņš, otrais – Daumants Lūsa, piektais – Ilmārs Bricis. Atsevišķos vingrinājumos viņu sniegums šāds: skriešanā 3 km distancē uzvarēja R. Slotiņš, otrais – I. Bricis, 5. – D. Lūsa; septiņsolī: 1. – D. Lūsa, 2. – R. Slotiņš, 8. – I. Bricis; spēka vingrinājumā: 1. – I. Bricis, 2.- R. Slotiņš, 3. – D. Lūsa; šaušanā: 4. – D. Lūsa, 5. – R. Slotiņš, 6. – I. Bricis.

Sieviešu konkurencē uzvarēja Baiba Bendika, trešā – Inga Paškovska. Atsevišķos vingrinājumos B. Bendika uzvarēja skriešanā un spēka pārbaudījumā, bija otrā šaušanā, trešā – septiņsolī. I. Paškovskai 2.vieta septiņsolī, pārējos pārbaudījumos – trešā.
Junioru konkurencē ceturtajā vietā Egons Briedītis, kurš bija otrs ātrākais skriešanā, pārējos pārbaudījumos paliekot aiz labāko trijnieka.

A grupas jaunietēm visos vingrinājumos, kā arī kopvērtējumā pirmā Krista Razgale, bet trešajā vietā Ilona Upena.
Jauniešiem B grupā labākais no CPSS bija Artis Zvaigznītis, ierindojoties 6.vietā. Viņš uzrādīja trešo rezultātu šaušanā, ceturto – skriešanā.

Jauniešiem C grupā kopvērtējumā 2.vietā Arvis Jekimovs, 6. – Jānis Ķepītis. Jaunietēm C grupā 4.vietā Kitija Rozenova. D grupā zēniem 6.vietā Verners Stūrītis, bet meitenēm šajā grupā otrā – Estere Volfa, trešā – Elizabete Slotiņa.

Pēc sacensību noslēguma tika pielikts arī punkts aizvadītajai sezonai, sveicot ranga labākos. Balvas pasniedza Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka. Viņas speciālbalvu par audzēkņu rezultātiem aizvadītajā sezonā saņēma CPSS trenere Aija Praulīte, bet pateicību – Anžela Brice.

Aizvadītās sezonas rangā vīriešu konkurencē 2.vietā D. Lūsa; sievietēm 1. – B. Bendika, 3. – I. Paškovska. K. Razgale bija trešā gan jaunietēm A grupā, gan juniorēm. Jauniešiem A grupā pirmais Dzintars Daļeckis; B grupā pirmais Kristers Slavēns, otrais – R. Balodis. Jaunietēm B grupā pirmā Nora Osīte.