Ziņas

Sports

Biatlonisti un slēpotāji krāj godalgas

Gatavi Pasaules čempionātam. Latvijas izlases sastāvā startam Pasaules jauniešu un junioru čempionātam biatlonā, kas februāra beigās norisināsies Otepē (Igaunijā), iekļuva Cēsu Sporta skolas audzēkņi: Rūdis Balodis (no kreisās), Krista Razgale, Annija Sabule, Alvis Šķēps, Dzintars Daļeckis, kā arī Kristers Slavēns, kura fotogrāfijā nav.Foto: No albuma

 

Aizvadītās nedēļas nogale bija pārbagāta slēpošanas un biatlona sacensībām, dažādās vietās notika gan tautas mači, gan valsts čempionāta posmi. Šoreiz par dažiem startiem.

Izcīna vietas izlasē

Cēsu Sporta skolas jaunie biatlonisti piedalījās Latvijas čempionāta 2.posma sacensībās Alūksnē. Trenere Ilze Cekule vēsta, ka startēts sekmīgi – visās vecuma grupās izcīnītas godalgas. Čempionu titulus savās vecuma grupās izcīnīja Marta Upmale, Rūdis Balodis, Krista Razgale, Signe Miķelsone, Anna Konovalova, pie zemāka kaluma godalgām tika Kristers Slavēns, Dzintars Daļeckis, Arvis Jekimovs, Annija Sabule, Alvis Šķēps, Stella Bleidele, Elizabete Slotiņa, Elza Bleidele, Ričards Lošins.
Vēl nedēļas nogalē daži jaunie biatlonisti piedalījās arī Baltijas un Igaunijas kausa izcīņā, kas notika Haanjas biatlona centrā. C grupā meitenēm uzvaru izcīnīja S. Miķelsone, bet starp juniorēm 3.vietā K.Razgale.
Trenere norāda, ka pēc startiem Latvijas čempionāta abās kārtās Igaunijas un Baltijas kausa izcīņā kļuvis zināms Latvijas izlases sastāvs Pasaules jauniešu un juni­oru čempionātam biatlonā, kas februāra beigās norisināsies Otepē (Igaunijā). Starp 15 izlases dalībniekiem ir seši Cēsu Sporta skolas audzēkņi. Juniores pārstāvēs Krista Razgale un Annija Sabule, junioru konkurencē startēs Alvis Šķēps un Dzintars Daļeckis, bet jauniešu konkurencē – Rūdis Balodis un Kristers Slavēns. Kopā ar saviem audzēkņiem Pasaules čempionātā būs arī viņu treneres: Aija Praulīte, Anžela Brice un Ilze Cekule.

Veterāni bešā nepaliek

Šoziem gandrīz visas nozīmīgākās sacensības slēpošanā notiek Madonas Smeceres sila bāzē. Aizvadītās nedēļas nogalē tur risinājās Latvijas sporta veterānu – senioru savienības 55.sporta spēles distanču slēpošanā. Kopumā uz starta stājās 17 novadu un republikas pilsētu komandas, arī Cēsu novada slēpotāji. Komandu vērtējumā cēsnieki palika tūlīt aiz olimpiskā sešnieka, tikai vienu punktu zaudējot Ogres novada komandai. Trīs labākās komandas: Gulbenes novads, Daugavpils pilsēta, Madonas novads.
Individuālajā vērtējumā Cēsu slēpotāji tomēr tika arī pie medaļām. Zelta godalgu un čempiona titulu izcīnīja Jānis Šķēps K80+ grupā. Sudraba medaļu izcīnīja Aigars Kalējs K35+ grupā, bet pie bronzas medaļām tika Aiga Strazdiņa (D40+), Inguna Eglīte (D50+), Pēteris Serovs (K60+).
Latvijas sporta veterānu – seni­oru savienības sacensībās distanču slēpošanā visaizraujošākā disciplīna allaž bijusi stafete, kurā startē divi kungi un divas dāmas ar kopējo gadu summu 175+. Cēsu komanda, kurā startēja Raitis Kājiņš, Inguna Eglīte, Aiga Strazdiņa un Aigars Kalējs, cīņā par medaļām gan neiesaistījās, finišējot septītajā vietā. Taču sacensības par pirmo trijnieku bija ļoti sīvas. Uzvaru izcīnīja Gulbenes novada slēpotāji, par 8,4 sekundēm apsteidzot Daugavpils pilsētas komandu, kura tikai par 1,1 sekundi apsteidza Mazsalacas novada komandu, kam šoreiz trešā vieta.