Ziņas

Sports

Biatlonisti sāk sezonu

Gada nogalē Otepē notika Igaunijas čempionāts biatlonā, kurā Latviju dažādās vecuma grupās pārstāvēja vairāk nekā 40 sportisti.

Viņu vidū arī vairāki Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēkņi. Sacensības īpaši svarīgas U19 grupas ( 2005. – 2006.gadā dzimušajiem) biatlonistiem, jo šis bija arī viens no atlases posmiem, lai noskaidrotu, kuri pārstāvēs Latviju Eiropas Jauniešu ziemas olimpiskajā festivālā, kas janvāra izskaņā norisināsies Itālijā. Ja puišu konkurencē CPSS nav pārstāvēta, tad meiteņu ieskaitē par punktiem cīnās trīs dalībnieces, divas no viņām ir vadošajās vietās.

Dubultā. Igaunijas čempionātā biatlonā Cēsu Sporta skolas audzēknis Rūdolfs Raudziņš V15 grupā izcīnīja divas zelta medaļas, triumfējot sprintā un distancē ar kopējo startu.
FOTO: no albuma

Igaunijas čempionātā biatlonisti sacentās sprintā un distancē ar kopīgu startu. S19 grupā sprintā sudraba medaļu izcīnīja Elza Bleidele, kura pieļāva divas kļūdas šautuvēs, no uzvarētājas atpaliekot 45 sekundes. Estere Volfa ar sešām kļūdām šaušanā ierindojās 4.vietā. Toties distancē ar kopīgu startu E. Volfa šāva vislabāk, četrās šautuvēs nesašauti trīs mērķi, un ļoti pārliecinoša uzvara. E. Bleidele ar astoņām kļūdām šautuvēs finišēja 2.vietā.

Atlases ieskaitē abām CPSS audzēknēm šobrīd vienāds punktu skaits – 114, trešajā vietā ir Enia Kalniņa no Ogres biatlona kluba ar 91 punktu, bet ceturtā – Karīna Bernāne no Talsiem, kurai 88 punkti.

Uz Itāliju dosies divi jaunieši un divas jaunietes, kuri tie būs, noskaidrosies jau nedēļas nogalē, kad Madonā, Smeceres sila sporta bāzē, norisināsies Latvijas kausa izcīņas 1.posms, kas vienlaikus būs arī Baltijas kausa izcīņas 3.posms. Madonā biatlonisti sacentīsies sprintā un individuālajā distancē.    Rangā tiks vērtēti trīs labākie starti, bet vienādu punktu summas gadījumā augstāk tiek vērtēta sportista vieta individuālajā distancē.

Atgriežoties pie sacensībām Igaunijā, jāmin vēl divu CPSS audzēkņu paveiktais. Īpaši jāuzteic Rūdolfs Raudziņš, kurš V15 grupā izcīnīja divas zelta medaļas. Tās nenāca viegli, un īpaši sīva bija spēkošanās ar igauņiem, kuri bija galvenie konkurenti sprintā.    Rūdolfs pieļāva divas kļūdas šaušanā, bet ātrais solis ļāva tikt pie uzvaras, tikai par 0,2 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju, kurš nesašautu atstāja vienu mērķi. Trešās vietas ieguvējs no uzvarētāja atpalika 7,7 sekundes.

Ātrums ļāva arī distancē ar kopējo startu finiša līniju šķērsot pirmajam. Šoreiz nesašauti palika četri mērķi, tomēr finišā Rūdolfs par 8,1 sekundi apsteidza tuvāko sekotāju, kuram divas kļūdas šautuvē.

Meitenēm S15 grupā sprintā sudraba medaļu izcīnīja Amēlija Zaķe. Trīs kļūdas šaušanā viņai neļāva pretendēt uz augstāko pakāpienu, no uzvarētājas Amēlija atpalika nedaudz vairāk par minūti. Distancē ar kopējo startu lodes spītīgi lidoja garām mērķiem, un tas finišēt atļāva ārpus labāko sešnieka.