Ziņas

Sports

Biatlonisti atsāk sezonu Eiropā

Pēc gadu mijas pārtraukuma atsākusies Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Latvijas biatlonisti, kuri pirms Ziemassvētkiem atgriezās Latvijā, itin drīz bija spiesti doties sniega meklējumos uz Eiropu, jo laika apstākļi neļāva Latvijā sarīkot valsts čempionātu, kas vienlaicīgi bija iecerēts kā atlase turpmākajiem Pasaules kausa posmiem.

Atlases mači notika Itālijas pilsētā Antholcā, un biatlonisti sacentās sprintā un masu startā. Ilmārs Bricis kā neapstrīdams komandas līderis no atlases sacīkstēm atbrīvots. Pie tam viņš vēl turpina ārstēšanos pēc neveiksmīgā kritiena PK pirmajā posmā.

Sprinta sacensībās, šautuvē pieļaujot vienu kļūdu, par uzvarētāju kļuva Jānis Bērziņš. Pusminūti no viņa atpalika Gints Rozenbergs, kurš šāva bez kļūdām. Trešais finišēja Kristaps Lībietis. Ceturtajā vietā Kaspars Dumbris, kuram šī ir pirmā sezona pieaugušo konkurencē. Viņš distanci veica par sekundi ātrāk nekā Edgars Piksons, kuram tikai piektais rezultāts. Tiesa, šautuvēs Edgaram šoreiz gāja vissliktāk no visiem, nācās mērot četrus soda apļus.

Masu startā uzvarēja K. Lībietis (2 kļūdas šautuvēs). Svarīgu otro vietu izcīnīja J. Bērziņš (2), kurš, pateicoties veiksmīgi aizvadītajām atlases sacensībām, nodrošināja sev vietu pamatsastāvā. Varbūt J. Bērziņš sāk atgūt formu pēc neveiksmīgā sezonas sākuma. Trešo vietu izcīnīja E. Piksons (5), aiz sevis atstājot iepriekšējās distances pāri darītāju K. Dumbri (6). Kaspars distancē bija ātrs, vien seši soda apļi neļāva ieņemt augstāku vietu. Lai gan G. Rozenbergs pieļāva par divām kļūdām mazāk nekā K. Dumbris, finišā viņš no Kaspara atpalika vairāk nekā minūti.

Atlases sacensību kopvērtējumā pirmajā vietā ar izcīnītajiem 18 punktiem ierindojās K. Lībietis. Otrā labākā punktu summa E. Piksonam (16), bet J. Bērziņš un G. Rozenbergs izcīnīja pa 12 punktiem. K. Dumbrim deviņi punkti un vieta aiz pirmā četrinieka. Tomēr tieši viņš kopā ar G. Rozenbergu, J. Pleikšni un N. Putnu startē šajā nedēļā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas posmā Oberhofā. Vakar notika stafete, rīt vīri sacentīsies sprintā, bet svētdien – iedzīšanā.

Kā vēsta portāls www.esports.lv, Latvijas izlases pamatsastāvs turpinās treniņus Antholcā, lai labāk sagatavotos pasaules čempionātam, kas no 2. līdz 11. februārim risināsies tieši šajā biatlona kompleksā. Galīgo komandas sastāvu pasaules čempionātam treneri paziņošot īsi pirms starta, ņemot vērā sportistu formu, tomēr lielākās izredzes startēt esot tiem dalībniekiem, kuri uzrādījuši labākos rezultātus atlases sacīkstēs.