Ziņas

Sports

Biatloniste Annija Sabule turpina uzlabot rezultātu

Sākums veiksmīgs. Biatloniste Annija Sabule divos pirmajos Pasaules kausa posmos startēja trijās sacensībās, gūstot nozīmīgu pieredzi, kā arī izpildot kvalifikāciju turpmākajiem startiem. Foto: no albuma

Turpinās biatlona sezona, aizvadīts otrais Pasaules kausa (PK) izcīņas posms. Arī tajā sevi veiksmīgi parādīja cēsniece Annija Sabule.

Jau rakstīts, ka biatlona elitē šī viņai ir debijas sezona un tā izdevusies sekmīga. Otrā posma sacensībās sprintā, kas arī notika Kontiolahti (Somija), A. Sabule sasniedza savu labāko rezultātu Pasaules kausā, finišējot 69.vietā. Kāds varbūt nodomās, kas gan ir 69.vieta, bet te gribu citēt komentētāju Anatoliju Kreipānu, kurš atgādināja, ka šajās sacensībās piedalās tikai spēcīgākās sportistes un starp 103.biatlonistēm ieņemt 69.vietu nebūt nav slikts sniegums. Turklāt A.Sabule abas šau­tuves veica bez kļūdām, to iespēja vēl tikai deviņas biatlonistes. Pirmajā posmā tas cēsniecei neizdevās nevienā no abām distancēm. Līdz iekļūšanai iedzīšanas sacīkstēs jeb labāko sešdesmit-niekā viņai pietrūka 26,8 sekundes.

“Druvai” biatloniste atzina, ka sen neesot izdevies veikt šaušanu pa nullēm, tāpēc sajūtas esot ļoti labas: “Pirms starta noskaņojos, kā ierasts, lai parādītu labāko, ko tajā dienā spēju, un varu teikt – man tas izdevās. Par to, ka netiku iedzīšanā, nemaz nav žēl, jo zinu, ka pienāks diena, kad izcīnīšu savu vietu tur! Šobrīd priecājos, ka sprintā izdarīju visu, ko varēju! Zinu, ka vēl ir daudz jāstrādā, lai būtu iedzīšanā, un uz to arī iesim. Galvenais uzdevums ir pielikt ātrumu distancē, esmu jau progresējusi, tagad tikai jāturpina strādāt. Manuprāt, sezona sākusies ļoti labi, labu sportisko formu dabūju uz sākumu, kas bija svarīgi, tas ļāva izcīnīt kvalifikāciju Pasaules kausiem nākamajam gadam.”

“Druva” jau rakstīja, ka Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika abos pirmajos Pasaules kausa posmos nepiedalījās atkārtoti pozitīvu “Covid-19” analīžu dēļ. Trešais posms jau šajā nedēļā, B. Bendika izteica cerību, ka šajā, cerams, būšot ierindā. Vai tajā startēs arī A. Sabule, to zināsim nedēļas nogalē, bet droši var teikt, ka vēl kādās PK sacensībās viņu noteikti redzēsim, jo kvalifikācija tam ir izpildīta.
Jau rakstījām, ka pirmajā posmā veiksmīgi debitēja vēl viens mūsu puses biatlonists Rūdis Balodis. Otrajā posmā viņam bija iespēja debitēt arī Latvijas izlasē 4×7,5 km stafetes slēpojumā. Viņš bija pieteikts kā ceturtā posma veicējs, diemžēl, kā jau pēdējās sezonās nereti gadās, pēdējā posma veicējs līdz startam netiek, jo trešajā etapā Latvijas kvartets tiek apdzīts par apli. Tā notika arī šoreiz, tāpēc grūti teikt, vai debija uzskatāma par notikušu. It kā starta protokolā Rūdis bija, bet reāli uz starta līnijas iziet neizdevās.